НОВИНИ ДНЯ: Мобілізація в Україні: експерт про те, як вирішити проблему нестачі людей для бойових дій  Виявляється, чай без цукру – шкідливий: коли і чому  Окопна війна: хто дозволив Росії побудувати тисячі кілометрів "зубів драконів" і "ліній Суровікіна" та чи можна їх знищити  Салат Нісуаз із тунцем: класичний рецепт  Путін не піде на мир в Україні до результатів виборів президента США – Reuters  Кремль рекордно збільшив оборонний бюджет для продовження війни - аналітики ISW  Школи та університети передадуть ТЦК СП списки учнів, яким виповнюється 17 років: що відомовсі новини дня
Бізнес
Економіка
28.09.2023 370

Яким буде курс долара в жовтні – прогноз експертів

Чи зростатиме курс долара в Україні в жовтні 2023 року.

03bdd0cfb195852505819306ff6d9a94_28.09.23

В Україні офіційний курс Нацбанку становить 36,56 грн/долар. Станом на вівторок, 26 вересня, в обмінниках долар продають у середньому за 37,80 грн.

За словами експертів, жовтень не принесе великих курсових коливань на готівковому ринку. ТСН.ua проаналізував, що буде з курсом долара в жовтні.

Фінансисти кажуть, що в жовтні 2023 року готівковий валютний ринок формуватимуть кілька важливих чинників, проте за всіма ознаками курсовий коридор буде в доволі звичних для останнього часу межах.

Начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий каже, що курс долара коливатиметься в межах 37,50-40 грн/$. Водночас різниця між курсом купівлі та продажу становитиме до 0,3-0,4 грн.

Він також зауважив, що повернення НБУ до плаваючого курсу валют – найголовніша зміна, яка може статися в жовтні.

Відтак готівковий ринок на таку зміну кон’юнктури може відреагувати миттєво: курс може дещо зрости (в межах 5%), але поступово повернеться до рамок означеного коридору.

Курс долара не зростатиме, поки є підтримка Заходу

Економіст Володимир Дубровський прогнозує, що в жовтні вартість валюти в обмінниках не демонструватиме сильні коливання. За його словами, НБУ має достатньо інструментів, щоб не допустити сильних змін.

"Плюс-мінус десяток копійок. Але сильних коливань не повинно бути. Інфляція національної валюти сповільнюється. Але Нацбанк вважає, що потенціал цього уповільнення вже вичерпується. Зараз гривня входить у нормальні межі. Причин для прискорення або різкого уповільнення немає", – каже економіст про курс долара в обмінниках.

Він також наголосив, що поки Захід підтримує Україну – жодних сильних коливань на валютному ринку бути не повинно. Адже резерви під контролем, валюта надходить весь час. А Нацбанк тримає курс таким, який на сьогодні є комфортним для економіки.

Стабільність долара завдяки міжнародним кредитам

Керівник відділу аналітики Forex Club Олександр Паращій каже, що хоча в Україні нестабільна торгівля й економіка, однак на курс долара майже нічого не впливає. Найближчим часом очікувати різкої зміни вартості валюти не варто.

Завдяки міжнародним кредитам і грантам курс долара сильно не здорожчає. Обсяги імпорту за підсумками року майже на $20 млрд перевищать обсяги експорту.

Чи варто зараз скуповувати долари

Економіст Олег Пендзин каже, що до кінця осені варто заробляти на короткотермінових гривневих депозитах, бо наразі не очікує девальвації гривні вище 39 грн/долар у купівлі.

"Куплені зараз долари або євро лежатимуть до кінця року мертвим вантажем "під ковдрою", а кожна тисяча гривень на депозиті принесе прибуток щонайменше у 10 гривень за місяць", – каже експерт.

А фінансовий експерт Андрій Шевчишин радить тим, хто хоче гарантовано зберегти заощадження на тривалий період (рік і більше), валюту не продавати, а навпаки, купувати, поки вона дешевшає.

Водночас експерт рекомендує користуватися постановою НБУ від 29 серпня – купити в банку безготівкові долари за вигідним курсом (для фізосіб це 37,40-37,50 грн/долар з урахуванням комісійних зборів) і тримати їх на рахунку або одразу конвертувати в готівку.

Курс валют на 26 вересня

  • долар – 36,56 грн;
  • євро – 38,87 грн;
  • польський злотий – 8,47 грн.

Середній курс долара в банках – 37,20-38,80 грн.

Оценка материала:

5.00 / 2
Яким буде курс долара в жовтні – прогноз експертів 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
28.09.2023 370
Еще материалы раздела «Економіка»