НОВИНИ ДНЯ: Розкішні ялинки, іграшкова кондитерська, олені і 142 тисячі вогників: як прикрасили Білий дім до Різдва  “Нікчемна пародія на демократію”: аналітики The Telegraph про те, як Захід може дестабілізувати режим Путіна  Ігнат підтвердив, що в травні Patriot збив над Брянською областю пʼять російських літаків  Є вітаміни чи ні. Експерт розповіла, чи корисні насправді відварені овочі  Безглузда торгівля в рупіях: Росія не може продавати нафту до Індії, - Reuters  Відомий політолог назвав найбільшу загрозу для України у разі відставки Залужного  Скільки хліба, цибулі потрібно на один кілограм фаршувсі новини дня
Політика
Європа
28.09.2023 1155

Скільки українців планують повернутися з Німеччини додому: опитування

Майже 40% українців із тимчасовим захистом у Німеччині планують повернутися в Україну. Лише 9% біженців хочуть залишитися там назавжди.

_berlin_nimechchina_gettyimages_1239495283_2_650x410_28.09.23

Що спонукатиме українців повертатися додому після прихистку у Німеччині, РБК-Україна розповідає з посиланням на міграційну платформу EWL.

Кожен п'ятий хоче повернутися в Україну до закінчення війни

Повернутися в Україну у близькій чи далекій перспективі планують 39% українських біженців у Німеччині. Такі результати дослідження "З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців", яке провели платформа EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії Прем’єр-міністра Польщі.

Мінімум на рік залишитися у Німеччині хочуть 35% опитаних українців, а назавжди – 9%. Ще до закінчення війни готові повернутися 18% опитаних. Не визначилися із планами 22% респондентів.

"Кількість українців, які проживали в Німеччині у 2021 році, була відносно невеликою – близько 150 тисяч. Лише за півтора року після повномасштабного вторгнення ця цифра зросла у 6 разів. Це стало викликом, але водночас і можливістю для німецького ринку праці", – зазначає директор з міжнародного розвитку EWL Міхаліна Сєлевич.

Що мотивуватиме українців повернутися додому

Серед таких факторів українці вказують насамперед цивілізаційний вибір України:

  • реальна перспектива членства в НАТО (60%) та ЄС (55%);
  • можливість возз’єднання з сім’єю, яка залишилася в Україні (59%);
  • підвищення рівня оплати та покращення умов праці – 55%.

Понад третина (35%) опитаних вказали, що важливим чинником є податкові пільги та дешеві кредити. Ще для 30% респондентів визначальною буде підтримка держави у відбудові чи поверненні квартири чи будинку. Прості умови відкриття і ведення бізнесу мотивуватимуть повернутися 26% опитаних.

Нагадаємо, ми писали, чому українські біженці виїжджають із Польщі до Німеччини.

Також ми розповідали, якою буде допомога на добровільне повернення додому із Чехії.

Оценка материала:

5.00 / 3
Скільки українців планують повернутися з Німеччини додому: опитування 5.00 5 3
Політика / Європа
28.09.2023 1155
Еще материалы раздела «Європа»