НОВИНИ ДНЯ: Гулянь не буде. Кличко зробив заяву про головну ялинку України  Негода стане на паузу. Синоптик дала прогноз на 28 листопада в Україні  Як зміняться ціни на оренду житла в Україні 2024 року: прогноз експерта з нерухомості  "Найсильніший за останні 100 років". Окупований Крим накрив потужний шторм: що відомо  Скандальна заява Безуглої про відставку Залужного: реакція влади, військових та соцмереж  Чим небезпечні південні циклони взимку: пояснення Укргідрометцентру  Коли і за чиї кошти у Києві встановлять головну ялинку країни: відповіли у КМВАвсі новини дня
Політика
Європа
28.09.2023 567

В Естонії планують перейменувати російський Калінінград на Кенігсберг

Комісія у закордонних справах Естонії рекомендує замість російського Калінінграда використовувати історичну назву Кенігсберг.

_parlament_gettyimages_544274245_11_650x410_28.09.23

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на парламент Естонії.

Комісія Рійгікогу (парламент - ред.) із закордонних справ запропонувала мовній комісії Товариства рідної мови розглянути можливість використання назви Кенігсберг замість Калінінграда естонською мовою.

За словами голови комітету у закордонних справах Марко Міхкельсона, комітет дійшов висновку, що від використання Калінінграда радянських часів в естонській мові слід відмовитися, і замість неї слід використовувати історичну назву Кенігсберг.

Члени комітету на засіданні зазначили, що для міста Кінгіссепа в Росії було б доцільно використовувати більш ранню назву Ямбург або Яама.

Питання перейменування розглядатимуть у жовтні

Комісія у закордонних справах обговорила питання назви у зв'язку з постановою Рійгікогу "Пропозиція Уряду республіки щодо прийняття історичної, естонської назви Кенігсберга", внесеною фракцією Естонської консервативної народної партії, яку комісія продовжить обговорення в жовтні.

Метою законопроєкту є запропонувати уряду перейменувати Калінінград назад у Кенігсберг і здійснити всі дії, що випливають зі зміни назви.

Перейменування Калінінграда в інших країнах

У травні Польща змінила офіційну назву російського міста Калінінград на Крулевець. Таке рішення ухвалила Комісія стандартизації географічних найменувань, рекомендувавши надалі в польських документах російський Калінінград називати саме так.

Майже одразу у Литві запропонували також відмовитися від використання радянських назв російського міста Калінінград та однойменної з ним Калінінградської області.

Потім повідомлялось, що у Латвії використовуватимуть історичну назву російського Калінінграда - Караляучі або німецьку версію - Кенігсберг. Такі рекомендації надала експертна мовна комісія країни.

Оценка материала:

5.00 / 2
В Естонії планують перейменувати російський Калінінград на Кенігсберг 5.00 5 2
Політика / Європа
28.09.2023 567
Еще материалы раздела «Європа»