НОВИНИ ДНЯ: Туск заявив, що Орбан "відверто перейшов на російські позиції"  Шойгу бачить себе на російському троні і стає небезпечним для Путіна – експерт  Війна нарешті може завершитися: яку гучну заяву зробили в США та перед яким вибором постане Путін  Головний салат зими: 4 оригінальних рецепти салату олів'є  Мобілізація в Україні: які 10 категорій українців не відправлять на передову  Стало відомо, хто носить "ядерну валізку" за Путіним  Путін оголосив, що знову йде у президенти всі новини дня
Політика
Україна
27.09.2023 779

В Україні з'явиться новий вид покарання замість в'язниці

У вівторок, 26 вересня, президент Володимир Зеленський підписав закон, який впроваджує новий вид покарання – пробаційний нагляд.

Про це свідчать дані картки законопроєкту 9185 на сайті Верховної Ради. Закон вносить зміни до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану.

У пояснювальній записці законопроєкту зазначається, що в умовах воєнного стану існує необхідність у оптимізації слідчих ізоляторів, зокрема, у збільшенні місць за рахунок ліквідації арештних домів, в тому числі для тримання військовополонених.

Таким чином в систему кримінальних покарань вводиться нове покарання у вигляді пробаційного нагляду, як основного видупокарання, що передбачає комплексний вплив на правопорушника без ізоляції від суспільства протягом 1-5 років (1-2 роки для неповнолітніх).

Покаранням у виді пробаційного нагляду пропонується доповнити санкції статей (частин статей) Особливої частини Кримінального кодексу України, як альтернативу обмеженню волі.

Оценка материала:

5.00 / 2
В Україні з'явиться новий вид покарання замість в'язниці 5.00 5 2
Політика / Україна
27.09.2023 779
Еще материалы раздела «Україна»