НОВИНИ ДНЯ: Що буде з цінами на бензин, дизель та автогаз: прогноз до кінця року  9 грудня мороз, але до відлиги недалеко. Синоптик дала прогноз в Україні  Якщо США не підтримають допомогу Україні, посміхатимуться лише Путін і Сі Цзіньпін, - Кемерон  До ЗСУ за оголошенням: чи відрізнятимуться умови у рекрутованих та мобілізованих  Індія вимагає "гнучкості" в санкціях G7 проти російських алмазів, - Reuters  Синоптикиня назвала дату потепління в Україні: коли припиняться морози та почнеться відлига  Проходження ВЛК по-новому: в Україні готують масштабні зміни в мобілізації — деталівсі новини дня
Політика
Україна
28.09.2023 307

Військовий облік для жінок. Ляшко поставив крапку у питанні виїзду за кордон з 1 жовтня

Українські жінки-медики та жінки-фармацевти можуть безперешкодно їхати за кордон, і правило про необхідність для них стати на військовий облік з 1 жовтня не привнесе змін в умовах виїзду, проте для деяких категорій обмеження все ж таки є.

3j0a1864_id76207_1300x867_4_650x410_28.09.23

Про це заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, передає РБК-Україна з посиланням на ефір телемарафону "Єдині новини".

Чиновник зазначив, що питання перетину через державний кордон жінок із медичною та фармацевтичною освітою регулюється окремою постановою уряду.

"Ініціатором змін завжди є Міністерство внутрішніх справ, оскільки вони координують діяльність ДПСУ. Жодних змін щодо перетину державного кордону жінок з медичною, фармацевтичною освітою до цієї постанови внесено не було", - наголосив міністр.

Ляшко додав, що тому обмеження для жінок-медиків та жінок-фармацевтів можуть стосуватися лише тих, хто перебувають на державних посадах, у центральних органах виконавчої влади чи є народними депутатами, чи депутатами місцевих рад.

"Саме тоді, як і для всіх інших держслужбовців, для жінок-медиків можуть поширюватися ці обмеження щодо перетину держкордону", - сказав глава МОЗ.

Ляшко також роз'яснив такі обмеження на прикладі: якщо жінка-медик працює у Міністерстві охорони здоров'я, вона перебуває на посаді держслужбовця. Відповідно умови перетину кордону для неї такі ж, як і для жінок, які працюють, наприклад, у Мінекономіки чи Мін'юсті.

"Інших змін у перетині держкордону немає і не планується", - резюмував міністр.

Військовий облік жінок в Україні

Зазначимо, що військовий облік жінок-медиків проводиться для перевірки мобілізаційного ресурсу. Так, ще у жовтні 2022 року Верховна Рада ухвалила закон про добровільний військовий облік жінок. Українки з медичною освітою повинні обов'язково прийматися на облік військовозобов'язаних, для інших професій це буде добровільним.

Як пояснював начальник прес-служби Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо, жінки-медики з 1 жовтня повинні прийти до ТЦК та стати на облік. Вони проходитимуть медичний огляд та встановлюватиметься їхній ступінь придатності до військової служби - проте це не означає, що жінок мобілізують та відправлять на фронт.

Так, в Україні не проводиться мобілізація жінок. Громадянки можуть приєднатися до армії лише за власним бажанням.

Оценка материала:

5.00 / 1
Військовий облік для жінок. Ляшко поставив крапку у питанні виїзду за кордон з 1 жовтня 5.00 5 1
Політика / Україна
28.09.2023 307
Еще материалы раздела «Україна»