НОВИНИ ДНЯ: Туск заявив, що Орбан "відверто перейшов на російські позиції"  Шойгу бачить себе на російському троні і стає небезпечним для Путіна – експерт  Війна нарешті може завершитися: яку гучну заяву зробили в США та перед яким вибором постане Путін  Головний салат зими: 4 оригінальних рецепти салату олів'є  Мобілізація в Україні: які 10 категорій українців не відправлять на передову  Стало відомо, хто носить "ядерну валізку" за Путіним  Путін оголосив, що знову йде у президенти всі новини дня
Бізнес
Економіка
28.09.2023 224

В Нацбанку розповіли, що планують робити з курсом та валютними обмеженнями

Про те що регулятор планує в подальшому робити з курсів валют та обмеженнями детально йдеться у Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування.

Про основні засади та напрямки йдеться у повідомленні НБУ.

Наразі про перехід до плаваючого курсоутворення чи «відпускання» курсу навіть у середньостроковій перспективі не йдеться. Спочатку, коли будуть сформовані стійкі передумови, НБУ перейде до керованої гнучкості.

Зазначається, що за такого режиму, на відміну від плаваючого курсу, Нацбанк покриватиме структурний дефіцит валюти на ринку. Завдяки цьому курс зможе як послаблюватися, так і зміцнюватися. При цьому НБУ суттєво обмежуватиме рух курсу в обидва боки, не допускаючи ні стрімкого послаблення гривні, ні значного посилення.

«У результаті продаж валюти НБУ даватиме змогу зберігати курсову стійкість, а високі ставки за гривневими депозитами у гривні й надалі захищатимуть заощадження від інфляційного знецінення», - повідомляє НБУ.

Процес пом’якшення валютних обмежень відбуватиметься у три етапи:

  1. мінімізація множинності обмінних курсів, збільшення можливостей  для проведення торгових операцій бізнесу, сприяння новим кредитам / інвестиціям;
  2. лібералізація торгового фінансування, управління валютними ризиками банків, можливості репатріації відсотків за "старими" боргами;
  3. поступове зменшення валютних обмежень до рівня, який діяв до початку повномасштабної війни.

«Національний банк не встановлює конкретних дат для переходу до більш гнучкого курсу чи пом'якшення обмежень. Будь-які кроки в цьому напрямі здійснюватимуться лише тоді, коли будуть сформовані належні стійкі передумови. Фінальна мета реалізації Стратегії – поступове повернення до інфляційного таргетування з плаваючим курсоутворенням, як це було до повномасштабної війни», - вказано в повідомленні.

Оценка материала:

5.00 / 2
В Нацбанку розповіли, що планують робити з курсом та валютними обмеженнями 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
28.09.2023 224
Еще материалы раздела «Економіка»