Політика
Україна
Друга воєнна зима: чи будуть великі наступи та куди битимуть росіяни – CNN
Багато змінних визначатимуть майбутнє війни наступного року.
Весна 2024 року обіцяє стати потенційно важливою фазою війни в Україні. Обидві сторони використовуватимуть зиму для переоснащення. Пише ТСН.
Про це пише CNN.
Видання з посиланням на експертів пише про те, що Україна у своїй тактиці продовжить комбінувати "повзучий" наступ малими групами піхоти та далекобійні удари по російській логістиці.
"Потім будуть розгорнуті перші українські F-16, а також, можливо, більше ATACMS та інших ракет більшої дальності (крім вітчизняних виробничих ліній)", – йдеться в статті.
Водночас, пише ЗМІ, "часто та помилково стверджується, що у росіян закінчуються ракети та інші боєприпаси". В Україні чекають на нову кампанію ракетних ударів по енергетиці.
"Росіяни, найімовірніше, розпочнуть чергову кампанію щодо руйнування енергетичної інфраструктури України. Населення порине в темну зиму", – пише ЗМІ.
Однак наразі незрозуміло, чи будуть великі наступи з обох боків.
"Все частіше говорять про те, що війна триватиме до 2025 року", – йдеться у статті.
В Росії наступного року війна може призвести до серйозніших економічних наслідків.
Кремль нав’язав ідею про те, що захист країни є екзистенційною битвою – тут немає суспільної незгоди. Санкції завдали шкоди, але ще не завдали руйнації, ціна на нафту допомагає обмежити збитки державного бюджету.
Але в умовах, коли економіка все більше присвячується підтримці військової машини (не менше 6% ВВП буде витрачено на армію наступного року), стреси зростають: нестача робочої сили та інфляція, а також слабкий рубль. Володимир Путін не захоче скорочувати соціальні витрати напередодні виборів наступної весни, коли більшість аналітиків очікують зниження цін на нафту й газ.
Багато змінних визначатимуть майбутнє цього конфлікту наступного року, зазначають журналісти.
Раніше генерал, командувач угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський заявив, що зима не сповільнить контрнаступ ЗСУ. За його словами, погода справді може стати серйозною перепоною на шляху військ, які наступають. Однак українські сили просуваються вперед переважно без техніки, а тому погодні умови не сильно вплинуть на темпи контрнаступу.
Під час візиту до США президенти України Володимир Зеленський і США Джо Байден обговорювали перебіг контрнаступу ЗСУ. У Сполучених Штатах задоволені перебігом українського контрнаступу.
Оценка материала:
Друга воєнна зима: чи будуть великі наступи та куди битимуть росіяни – CNN03.10.2023