НОВИНИ ДНЯ: Розкішні ялинки, іграшкова кондитерська, олені і 142 тисячі вогників: як прикрасили Білий дім до Різдва  “Нікчемна пародія на демократію”: аналітики The Telegraph про те, як Захід може дестабілізувати режим Путіна  Ігнат підтвердив, що в травні Patriot збив над Брянською областю пʼять російських літаків  Є вітаміни чи ні. Експерт розповіла, чи корисні насправді відварені овочі  Безглузда торгівля в рупіях: Росія не може продавати нафту до Індії, - Reuters  Відомий політолог назвав найбільшу загрозу для України у разі відставки Залужного  Скільки хліба, цибулі потрібно на один кілограм фаршувсі новини дня
02.10.2023 256

В Україні зросли ціни на тепличні овочі

В Україні останній тиждень вересня характеризувався зростанням цін на тепличні овочі. Це сталося через скорочення їх пропозиції на ринку.

Аналітики проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» розповіли про ситуацію на плодоовочевому рину та дали прогноз щодо подальших цін на ці товари.

Аналітики зазначили, що минулого тижня позитивні цінові тенденції були притаманні й сегменту тепличних овочів, пропозиція котрих на ринку суттєво скоротилася.

«Відразу на 36 % у порівнянні із попереднім періодом, на внутрішньому ринку України зросли ціни на помідори. Представники тепличних комбінатів повідомляли, що через встановлення більш низьких температур у нічний час, вони були вимушені застосовувати підігрів, що безпосередньо відображалося на собівартості продукції», – йдеться у повідомленні.

За словами експертів, на 30% підвищилась ціна на тепличні огірки, пропозиція яких також помітно скоротилася. Через прохолодні ночі, вибірки огірків у комбінатах суттєво зменшилися, а темпи торгівлі у той самий час залишалися доволі стабільними.

Аналітики додали, що попит на тепличні овочі в Україні залишався стабільним у впродовж усього звітного періоду, як у сегменті томатів, так й в сегменті огірків.

Вони прогнозують, що ситуація на ринку овочів борщового набору найближчим часом може залишитися відносно стабільною.

«Передумов до здорожчання будь-якої позиції на сьогодні не має. Експерти не виключають й зниження цін по окремим сегментам овочів борщового набору, особливо, якщо буде йти мова про реалізації продукції, яка не підлягає довгостроковому зберіганню», – пояснили вони.

На думку операторів ринку, що тільки стабільні поставки нових партій огірків та томатів з місцевих комбінатів зможуть призвести до стабілізації цін на внутрішньому ринку.

«Інакше, позитивні цінові тенденції мають усі шанси укріпитися впродовж декількох наступних тижнів», – йдеться у повідомленні.

Оценка материала:

5.00 / 1
В Україні зросли ціни на тепличні овочі 5.00 5 1
Бізнес / Ринки та компанії
02.10.2023 256
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»