НОВИНИ ДНЯ: Мобілізація в Україні: експерт про те, як вирішити проблему нестачі людей для бойових дій  Виявляється, чай без цукру – шкідливий: коли і чому  Окопна війна: хто дозволив Росії побудувати тисячі кілометрів "зубів драконів" і "ліній Суровікіна" та чи можна їх знищити  Салат Нісуаз із тунцем: класичний рецепт  Путін не піде на мир в Україні до результатів виборів президента США – Reuters  Кремль рекордно збільшив оборонний бюджет для продовження війни - аналітики ISW  Школи та університети передадуть ТЦК СП списки учнів, яким виповнюється 17 років: що відомовсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
04.10.2023 381

"Погодний екстрим": експертка сказала, які регіони України можуть постраждати від зміни клімату

Людям слід готуватися до процесів, які от-от відбудуться.

221f6b4f616f961beb183e7263fe5b46_04.10.23

В Україні зміни клімату, на жаль, є неминучими. Йдеться не лише про зростання температури, а й про екстремальні погодні явища – посухи, значні опади й паводки. Пише ТСН. 

Про це розповіла завідувач лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та Національної академії наук Світлана Краковська в інтерв'ю "Укрінформу".

Хто під загрозою

За словами фахівчині, посухи є неминучими. Водночас будуть й екстремальні опади та паводки. Здебільшого це спостерігатиметься на півдні – у Криму, у Миколаївській, Херсонській, Одеській та Запорізькій областях.

"Як це було у Греції: спочатку все горіло, а потім усе змило", – зазначила кліматолог.

Вона також дала пораду, як вберегти від змін клімату. Наприклад, в українських Карпатах категорично не можна вирубувати там ліс.

"Зелений туризм може принести людям більше грошей, ніж зрубані й продані дерева", – підкреслила Краковська.

Вона додає, що нам слід запобігати ще більшому впливу на кліматичну систему, тобто скорочувати викиди чи нарощувати поглинання. Водночас треба адаптуватися до тих змін, що відбулися чи ось-ось стануться.

"І чим швидше почнемо, тим менше матимемо збитків і втрат, зокрема й життів", – вважає кліматологиня.

Нагадаємо, есперти прогнозують, що вже наступного року температура повітря може становити до +40 градусів у тіні. Особливо швидко це може відбутися і в Україні.

Оценка материала:

5.00 / 1
"Погодний екстрим": експертка сказала, які регіони України можуть постраждати від зміни клімату 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
04.10.2023 381
Еще материалы раздела «Суспільство»