НОВИНИ ДНЯ: Перша у світі. В Україні запускають базу даних іноземних компонентів у зброї РФ  На вихідні в Україні прогнозують до +4°, подекуди сніг і дощ  Як російський серіал зомбує українську молодь – Мінкульт б'є на сполох  Що буде з цінами на бензин, дизель та автогаз: прогноз до кінця року  9 грудня мороз, але до відлиги недалеко. Синоптик дала прогноз в Україні  Якщо США не підтримають допомогу Україні, посміхатимуться лише Путін і Сі Цзіньпін, - Кемерон  До ЗСУ за оголошенням: чи відрізнятимуться умови у рекрутованих та мобілізованихвсі новини дня
Політика
Європа
03.10.2023 295

В ЄС схвалили перегляд бюджету з виділенням 50 млрд євро для України

Європарламент схвалив перегляд бюджету Євросоюзу на 2021-2027 роки, який містить положення про утворення спеціального Українського фонду у 50 млрд євро.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Європарламенту.

Європарламент схвалив виділення додаткових 10 млрд євро на 2024-2027 роки на додаток до 65,8 млрд євро, які раніше запропонувала Єврокомісія.

У світлі останніх зовнішніх викликів, особливо війни Росії проти України та зростаючих міграційних проблем, депутати Європарламенту збільшили відповідні бюджетні статті на 2 млрд євро. Вони виділили додаткові 3 млрд євро на нову "Платформу стратегічних технологій для Європи" (STEP) і 5 млрд євро - на посилення здатності ЄС реагувати на непередбачувані кризи.

Рішення схвалили 393 голосами "за", "проти" - 136 і 92 утрималися.

"Ми прагнемо стабілізувати ситуацію в Україні за допомогою нової програми у розмірі 50 мільярдів євро, одночасно зміцнюючи економіку ЄС. Ми зміцнюємо бюджет, поповнюючи його на потреби міграції та забезпечуючи гнучкість у реагуванні на кризові ситуації", - сказав євродепутат від Польщі Ян Ольбрихт.

Співдоповідачка Маргарита Маркес зазначила, що до 31 грудня 2023 року ЄС хоче мати в наявності адекватні кошти для підтримки України та продовження пом'якшення соціально-економічних наслідків війни, а також зростання інфляції та кризи вартості життя.

Оценка материала:

5.00 / 2
В ЄС схвалили перегляд бюджету з виділенням 50 млрд євро для України 5.00 5 2
Політика / Європа
03.10.2023 295
Еще материалы раздела «Європа»