НОВИНИ ДНЯ: Атака на генерацію. У чому відмінність ТЕС від ТЕЦ та чому Росія хоче їх знищити  Рада зобов’язала уряд затвердити доплати військовим та внести законопроєкт про ротацію  Лікар назвала найнебезпечніший маринад для шашлику: при готуванні виділяє канцерогени  До +27 градусів: синоптик спрогнозувала частині України літню погоду  Готуємо згущене молоко самостійно: згадуємо справжній смак дитинства  В частину України прийде справжнє літо: що чекати від погоди у п’ятницю  Як у Польщі змінилося ставлення до працівників із України: опитуваннявсі новини дня
04.10.2023 421

Три найбільші китайські нафтогазові компанії потрапили до списку спонсорів війни НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) України внесло до переліку міжнародних спонсорів війни три найбільші китайські нафтогазові компанії. CNOOC, Sinopec та CNPC продовжують фінансувати стратегічну галузь Росії.

_nafta_truba_gettyimages_658216694_23_650x410_04.10.23

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу НАЗК.

CNOOC Group - це третя за величиною національна нафтова компанія Китаю. Її дочірня компанія CNOOC Limited має 10% акцій у російському проекті "Арктик СПГ-2". У липні 2023 року було добудовано та спущено на воду так званий плавучий завод проекту "Арктик СПГ-2". Участь у його відкритті брав особисто Володимир Путін.

Sinopec Group - це друга за величиною державна компанія Китаю, яка займається видобутком викопного палива та спеціалізується на переробці сирої нафти. Ще наприкінці березня 2022 року представник Sinopec заявив, що китайська державна енергетична компанія продовжуватиме купувати сиру нафту та газ на Росії, навіть якщо західні демократії посилять санкції у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

China National Petroleum Corporation (CNPC) - найбільша китайська національна нафтогазова корпорація та одна з найбільших світових енергетичних компаній з видобутку нафти та газу. Прибуток корпорації у 2022 році зріс більш ніж удвічі, збільшившись до 21 млрд доларів на тлі глобального скорочення поставок нафти, частково через війну в Україні.

Списки НАЗК

Нагадаємо, що НАЗК є органом, відповідальним за систему комплаєнсу у приватному секторі. Під час процедур комплаєнсу контрагенти підлягають перевірці на доброчесність, у тому числі соціально відповідальне ведення бізнесу відповідно до стандартів ОЕСР.

Список "Міжнародних спонсорів війни" є репутаційним інструментом для досягнення доброченості ланцюжків постачання у міжнародному вимірі, виходу міжнародного бізнесу з Росії, отже зменшення фінансової і технологічної спроможності країни-терориста.

Водночас на початку жовтня НАЗК вилучило угорський OTP Bank зі списку міжнародних спонсорів війни. Це сталося після того, як Угорщина заблокувала військову допомогу Україні на рівні ЄС.

Оценка материала:

5.00 / 1
Три найбільші китайські нафтогазові компанії потрапили до списку спонсорів війни НАЗК 5.00 5 1
Бізнес / Ринки та компанії
04.10.2023 421
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»