НОВИНИ ДНЯ: На чотири знаки Зодіаку чекає доленосний переворот найближчим часом: хто вони  Чи будуть вибори під час війни: історик оцінив шанси і позицію українців  Хто насправді може припинити війну в Україні за 24 години: експерт відповів  Чи готовий Путін завершити війну: історик оцінив стратегію і ресурси РФ  Харизма замість знань: Трамп пояснив вибір Стіва Віткоффа для важливих перемовин  Не пропустіть: дати колядування, щедрування та посівання за новим стилем 2025–2026  Путін підписав закон, який дозволяє вилучити житло на окупованих територіяхвсі новини дня
Політика
Світ
07.10.2023 1492

Справа про "секретні файли": Трамп розповів мільярдеру з Австралії дані про атомні субмарини США

Колишній президент США Дональд Трамп нібито розповів австралійському мільярдеру Ентоні Пратту конфіденційну інформацію щодо американських атомних субмарин. Той розказав її ще 45 людям.

_sud_04_04_2023_gettyimages_1250770291_9_650x410_07.10.23

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на ABC News.

Так, згідно з даними джерела, Трамп зустрічався з Праттом в резиденції Мар-а-Лаго у квітні 2021 року, через три місяці після того, як пішов з посади.

"Під час розмови Трамп обговорював "передбачувану точну кількість ядерних боєголовок" на субмаринах та те, наскільки вони близько можуть підібратись до російських підводних човнів непоміченими", - повідомило джерело.

Вже через "кілька хвилин" Пратт розповів цю інформацію своїм знайомим, а потім ще щонайменше 45 людям, включаючи співробітників, журналістів, іноземних та австралійських посадових осіб, а також кількох колишніх прем'єр-міністрів Австралії.

Зазначимо, що тоді Австралія планувала заключити з США угоду про покупку субмарин. Ухвалили її лише в цьому році.

Справа Трампа про "секретні документи"

Нагадаємо, 9 червня Трампу висунули звинувачення за 37 пунктами. Вони пов'язані з тим, що колишній президент США зберігав у себе засекречені документи, які він забрав з Білого дому. Пізніше йому висунули ще кілька звинувачень у цій справі.

Ще у серпні минулого року в його маєтку Мар-а-Лаго правоохоронці виявили низку документів із грифом "таємно", які він мав здати до Національного архіву.

Нещодавно стало відомо, що федеральний суддя, який розглядає справу про неналежне поводження колишнього президента США Дональда Трампа із секретними документами, призначив судовий розгляд на 20 травня 2024 року.

Оценка материала:

5.00 / 4
Справа про "секретні файли": Трамп розповів мільярдеру з Австралії дані про атомні субмарини США 5.00 5 4
Політика / Світ
07.10.2023 1492
Еще материалы раздела «Світ»