НОВИНИ ДНЯ: "Одягайтеся дуже тепло": синоптикиня Діденко попереджає про серйозне похолодання в Україні  Байден терміново збирає засідання “Рамштайну” на рівні лідерів  Як приготувати грецький соус дзадзикі: розповідає фудблогер  Яким буде жовтень в Україні: прогноз синоптиків  Прем'єр Грузії звернувся до жителів окупованих Абхазії та Осетії, але не згадав РФ  Трамп розкритикував Зеленського за небажання йти на угоду для врегулювання війни з РФ  В Україні похолодає: синоптик попередив про різку зміну погодивсі новини дня
Політика
Європа
10.10.2023 502

Вступ України до ЄС: у Кабміні назвали ймовірні терміни

Україна готується до вступу до ЄС.

2a1cdfc9256f87b1956d23c7bd383e88_10.10.23

Українська влада поставила перед собою мету - бути готовими до вступу до Європейського Союзу через два роки після початку переговорів. Пише ТСН. 

Про це заявила віцепрем'єрка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина в коментарі РБК-Україна.

Крім того, про такі терміни неодноразово говорив і президент України Володимир Зеленський.

"У нас є чітке розуміння, що держава може бути повністю готовою до вступу до ЄС протягом двох років від початку переговорного процесу", - сказала віцепрем'єрка Ольга Стефанішина.

Водночас заступник директора Центру "Нова Європа" Сергій Солодкий до заяв про "вступ до ЄС за два роки" ставиться обережно, мовляв, цей процес складний і непередбачуваний.

У самому Брюсселі до таких термінів теж ставляться вкрай обережно.

Напередодні голова Євроради Шарль Мішель заявив, що Україна може стати членом ЄС 2030 року, якщо "обидві сторони зроблять свою домашню роботу".

Стефанішина також зазначила, що 2030 рік - це термін, який стосується загалом поточної хвилі розширення, і необов'язково вступ усіх кандидатів має відбуватися разом.

"Є розуміння, що не йдеться про приєднання всіх країн "за одну ніч". До кожної з країн застосовується індивідуальний підхід, з врахування швидкості її трансформацій. Держави-кандидати на сьогодні перебувають на різних етапах прогресу щодо реформ і готовності до вступу. А отже, рішення щодо деяких країн можуть бути ухвалені раніше визначеного терміну", - пояснила віцепрем'єрка.

Розширення ЄС до 2030 року

Президент Естонії Алар Каріс заявив, що розширення Євросоюзу вже показало, що це історія успіху, тому це необхідно поширити на Україну.

Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз занадто довго затягував зі своїм розширенням, але тепер завдяки Україні процес рухатиметься швидше.

Виконувач обовʼязків прем'єр-міністра Нідерландів Марк Рютте заявив, що він проти розширення Європейського Союзу до 2030 року, яке раніше анонсував голова Євроради Шарль Мішеля.

Оценка материала:

5.00 / 1
Вступ України до ЄС: у Кабміні назвали ймовірні терміни 5.00 5 1
Політика / Європа
10.10.2023 502
Еще материалы раздела «Європа»