НОВИНИ ДНЯ: Гроші самі йдуть у руки: 3 знаки зодіаку, яких чекає великий фінансовий успіх після 9 грудня  Трамп зробив заяву про необхідність виборів президента в Україні  В Росії розбився військовий транспортний літак Ан-22 "Антей"  Коли Путін погодиться на перемир’я: Годжес назвав умови  Путін поєднав два наративи, щоб змусити Україну і Захід до поступок — ISW  Купівля та оренда квартир в Україні значно подорожчає: у яких містах ціни підскочать найбільше  У США назвали умову відмови Трампа від участі у завершенні війни в Українівсі новини дня
Бізнес
Економіка
10.10.2023 536

МВФ покращив прогноз зростання ВВП України

Міжнародний валютний фонд очікує зростання ВВП України за підсумками 2023 року на рівні 2%, що значно відрізняється від квітневого прогнозу Фонду на цей рік, який мав негативну динаміку на рівні «мінус» 3% для охопленої війною країни.

Про це йдеться в останньому випуску «Огляду світової економіки» (WEO), передає Укрінформ.

Так, у розділі WEO щодо країн Європи вказано, що економічне зростання України в 2023 році поліпшиться до 2% у поточному році, тоді як для 2022-го цей показник вказаний на рівні «мінус» 29,1%, головним чином, через війну. Ще у квітневому прогнозі Фонд наводив інші цифри – «мінус» 30,3% за підсумками 2022 року та «мінус» 3,0% за очікуваннями нинішнього. Таким чином, уточнені підрахунки вказують на покращену динаміку для нашої країни.

Крім того, МВФ прогнозує, що ВВП України наступного року зростатиме до 3,2%, що свідчить про очікування подальшої стабільності національної економіки в умовах продовження активних бойових дій.

Водночас наводяться прогнози за іншими показниками. Так, індекс споживчих цін в Україні може знизитися з 20,2 у 2022 році до 17,7 у нинішньому. Наступного року цей показник має скоротитися до 13,0.

Крім того, очікується скорочення балансу поточного рахунку з 5,0 минулого року до «мінус» 5,7 за підсумками нинішнього. У 2024 році ця динаміка продовжиться – до «мінус» 7,2.

Зазначається, що показник безробіття в Україні дещо зменшиться з 24,5 до 19,4 порівняно з 2022 роком, що вважається дуже високим рівнем, характерним для країни. Водночас наступного року прогнозується падіння цього показника до 10,6.

Оценка материала:

5.00 / 1
МВФ покращив прогноз зростання ВВП України 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
10.10.2023 536
Еще материалы раздела «Економіка»