НОВИНИ ДНЯ: Туск: якщо Україна та Польща посваряться, це стане "найбільшим ідіотизмом в історії"  Коли росіяни візьмуть паузу біля Авдіївки та чи є загрози для Покровська: думки експертів  Амбіції Путіна не обмежуються Україною: американський генерал назвав наступну жертву  Весна 2024 в Україні: коли прийде, якою буде погода та чи будуть її перепади  Буданов і Малюк заінтригували: чи дійсно Кримському мосту нарешті прийде гаплик  Дрон окупантів переслідував кортеж Бербок на Миколаївщині – у Німеччині підтвердили  Прикраса столу: салат з креветками, авокадо та помідорамивсі новини дня
Політика
Світ
13.10.2023 295

Азербайджан відновив суверенітет на своїй території: у ВР України висловили підтримку країні

Народні обранці України згуртувалися і підписали спільне звернення зі словами підтримки Азербайджану. У документі йдеться про те, що влада країни відновлювала суверенітет у Карабаху і вела боротьбу проти незаконних збройних формувань, які насичили регіон великою кількістю важкого озброєння.

c5f80bfd56042c6d17cc9992ec73ea96_13.10.23

Про це пише Унiан з посиланням на AzFront. Пише ТСН. 

У тексті заяви сказано, що Україна підтримує Азербайджан та його народ.

“Після капітуляції сепаратистів в азербайджанському Карабаху проти Азербайджану було розгорнуто медіакампанію з метою його дискредитації! Радикальні елементи вірменської діаспори та деякі міжнародні ЗМІ нарощують пропаганду ненависті та закликають запровадити санкції проти Азербайджану. Вважаємо це неприпустимим! Азербайджан діяв на своїй міжнародно визнаній території. На території Карабаху після капітуляції збройних формувань знаходять масу зброї та важкої військової техніки, незаконно ввезених сепаратистами. Переміщення вірменського населення Карабаху на територію Вірменії має ненасильницький характер – це вже підтвердила місія ООН, яка прибула в Карабах 1 жовтня та представник Держдепартаменту США Міллер”, - йдеться у зверненні парламентарів.

Депутати заявляють, що Україна підтримує Азербайджан у його боротьбі із сепаратизмом.

«19-20 вересня Азербайджан змусив вірменських сепаратистів у Карабаху капітулювати. Після цього до Вірменії поїхали понад 100 000 етнічних вірмен. Пішли повністю добровільно, оскільки Азербайджан запустив портал з інтеграції вірмен Карабаха, а чиновники закликали місцевих жителів повернутися додому і продовжувати жити з азербайджанськими паспортами... Азербайджан все зробив правильно і заслуговує на міжнародну підтримку!», - пише на своїй сторінці депутат Володимир Ватрас.

Тим часом Голова Європейської ради Шарль Мішель анонсував проведення у Брюсселі наприкінці жовтня зустрічі лідерів Азербайджану та Вірменії з метою продовження переговорів щодо врегулювання багаторічного конфлікту на Південному Кавказі. Прем'єр Вірменії Пашинян повідомив, що він та президент Алієв прийняли це запрошення.

Проте радикальні елементи вірменської діаспори знову почали поширювати в західних ЗМІ нападки на Пашиняна та звинувачення на адресу офіційного Баку. Їхня мета – зірвати майбутні переговори та спровокувати продовження конфлікту.

Оценка материала:

5.00 / 2
Азербайджан відновив суверенітет на своїй території: у ВР України висловили підтримку країні 5.00 5 2
Політика / Світ
13.10.2023 295
Еще материалы раздела «Світ»