Політика
Україна
Чи потрібно Україні посилювати мобілізацію: що кажуть у Раді
Наразі в Україні немає потреби у різкому посиленні мобілізаційних заходів.
Як повідомляє РБК-Україна, про це в інтерв'ю ВВС заявив представник президента у ВР, член комітету парламенту з питань безпеки та оборони Федір Веніславський.
"Сьогодні жодних підстав для того, щоби сказати про необхідність розширення, прискорення або збільшення кількості мобілізаційних заходів, немає", - сказав він.
Нардеп також нагадав, що в перший день повномасштабного вторгнення Росії Україна проголосила загальну мобілізацію. І в рамках цієї мобілізації територіальні центри комплектації забезпечують поповнення втрат - і вбитих, і поранених.
Також проводиться мобілізація для формування нових резервів, "які потрібні для наступу і для звільнення територій".
"Але підстав на сьогодні говорити, що необхідно різко збільшити кількість мобілізованих, немає", - сказав Веніславський.
Мобілізація в Україні
Наразі в Україні діє загальна мобілізація, яка здійснюється в обсягах, визначених мобілізаційними планами. Це означає, що чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов'язаними, а отже припадають під призов до армії. У першу чергу проводиться призов резервістів, колишніх учасників АТО, ООС з поступовим нарощуванням чисельності військ за рахунок військовозобов'язаних, які проходили службу.
Нагадаємо, що наприкінці літа президент Володимир Зеленський повідомив, що до нього зверталися військові з проханням посилити мобілізацію.
Зазначимо, що у ТЦК заявляли, що мобілізація не торкнеться абсолютно всіх чоловіків, але кожен військовозобов'язаний повинен розуміти, що йому, швидше за все, доведеться захищати Україну зі зброєю в руках.
Як анонсували в уряді, після завершення війни Україна відмовиться від військового призову та планує повністю перейти на професійну армію.