НОВИНИ ДНЯ: Весна 2024 в Україні: коли прийде, якою буде погода та чи будуть її перепади  Буданов і Малюк заінтригували: чи дійсно Кримському мосту нарешті прийде гаплик  Дрон окупантів переслідував кортеж Бербок на Миколаївщині – у Німеччині підтвердили  Прикраса столу: салат з креветками, авокадо та помідорами  Американське ЦРУ підтримує в Україні секретні бази спостереження за Росією, - NYT  Салат із печінки тріски з сиром та перепелиними яйцями: класичний рецепт  Нетаньяху звинуватив США у недостатній підтримці Ізраїлювсі новини дня
Політика
Україна
10.11.2023 3280

Рада ухвалила закон, який мав скасувати заочну форму навчання: нардеп зробив важливе уточнення

Щоб вступити до ВНЗ, абітурієнту треба буде скласти ЗНО або пройти вступні тести.

Верховна Рада України ухвалила закон, який регулює вступ до ВНЗ наступного року. Згідно з ним, реформування зазнають вечірня і заочна форми навчання. Пише ТСН. 

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Як зазначається, законопроєкт підтримали 285 народних депутатів. Відповідно до документу, від наступного року в вищих навчальних закладах не проводиметься набір вступників для здобуття ступеня вищої освіти молодшого бакалавра.

Пізніше нардеп додав, що згідно з рішенням Комітету з освіти Ради, всі норми щодо заочної форми були вилучені із законопроєкту. Таким чином, наразі заочну форму навчання у вишах від наступного року не скасували.

Щоб вступити до ВНЗ, абітурієнту треба буде скласти ЗНО або пройти вступні тести. Для зарахування треба скласти іспит з української мови, математики, історії України та одного предмету на вибір.

Окремо зазначається, що здобувачі освіти, які завершують здобуття кожного рівня повної загальної середньої освіти 2021/2022, 2022/2023, 2023/2024 навчальних років, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Для учнів, які завершують здобуття початкової середньої освіти 2024 року, проводиться державна підсумкова атестація в режимі пілотування.

Нагадаємо, що в Україні хочуть кардинально реформувати вищу освіту.

Оценка материала:

4.20 / 5
Рада ухвалила закон, який мав скасувати заочну форму навчання: нардеп зробив важливе уточнення 4.20 5 5
Політика / Україна
10.11.2023 3280
Еще материалы раздела «Україна»