НОВИНИ ДНЯ: “В України — великі проблеми”: Дикий розповів, чи справді в 2024 році РФ займатиме сильнішу позицію на фронті  Допоможуть вигнати росіян з Криму назавжди. Умєров анонсував напрацювання на 2024 рік  “Могла закінчитися ще у 2022 році”: Дикий розповів, що кардинально змінило хід війни в Україні  Лінива ватрушка з сиром: швидкий рецепт  Зимові канікули в Київській області: коли школярі будуть відпочивати  На сході мокрий сніг, а на решті територій ожеледь й туман: погода на 11 грудня  Підтоплення "синьої" гілки метро Києва: причини, наслідки та терміни ремонту у підземцівсі новини дня
Політика
Україна
13.11.2023 1938

Що буде із заочною формою навчання у вишах: у Міносвіти дали відповідь

Михайло Винницький зауважив, що заочна форма в більшості випадків – це не про якість освіти, а про отримання "корочки" у формі диплома.

2654ec494bab326e8a9b26524286b1d5_13.11.23

Заочна форма навчання прийшла до нас як рудимент із минулого, вона вже дещо себе вичерпала. За останні три роки в Україні дуже сильно розвинулася дистанційна форма. І зараз вона активно розвивається. І це виявляється значно ефективнішим, ніж заочна форма. Пише ТСН. 

Про це заявив заступник міністра освіти й науки Михайло Винницький в ефірі телемарафону 9 листопада, відповідаючи на запитання, що буде із заочною формою навчання у вишах.

"Така дивна трошечки ситуація сталася. Що дійсно в законопроєкті, який було подано спочатку до Верховної Ради, була пропозиція не здійснювати набір на заочну форму наступного року. Було рішення комітету з питань освіти, науки та інновацій, щоб цю норму зняти. Але треба розуміти, що у нас на черзі наступний законопроєкт, який має йти як урядовий, де ми пропонуємо насправді все ж відмовитися від заочної форми навчання і повністю замінити дистанційною формою, і так само гнучкою формою денної форми, так звана індивідуальна траєкторія", - сказав він.

Винницький зауважив, що заочна форма в більшості випадків – це не про якість освіти, а про отримання "корочки" у формі диплома.

"Треба розуміти, що заочна форма, яка до нас прийшла як рудимент певний з минулого, вона дещо вже себе вичерпала. За останні три роки в Україні дуже сильно розвинулася дистанційна форма. І зараз вона активно розвивається. І це виявляється значно ефективнішим, ніж заочна форма. Треба розуміти, що заочна форма, на превеликий жаль, у багатьох випадках, навіть у більшості випадків – це не про якість освіти, це про отримання "корочки" у формі диплома. А ми все-таки вважаємо, що в майбутньому післяпереможної України якість освіти має бути важливіша, ніж сам диплом", – резюмував заступник міністра.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила закон, який регулює вступ до ВНЗ наступного року. Згідно з ним, реформування зазнають вечірня і заочна форми навчання.

Оценка материала:

5.00 / 4
Що буде із заочною формою навчання у вишах: у Міносвіти дали відповідь 5.00 5 4
Політика / Україна
13.11.2023 1938
Еще материалы раздела «Україна»