НОВИНИ ДНЯ: Фінансовий гороскоп на тиждень: на кого зі знаків зодіаку чекає прибуток 25 листопада – 1 грудня  Що зірки нам пророкують: гороскоп на 25 листопада - 1 грудня 2024 року  Морози до -5, ожеледиця, але без снігу: якою буде погода на 25 листопада  Розвідка США розсекретила інформацію про отруєння Ющенка  Після санкцій США картки "Газпромбанку" не приймають навіть дружні до РФ країни  Коли синоптики обіцяють українцям суттєве похолодання  Після засідання “Великої двадцятки” Путін ударив новими ракетами: Зеленський розкритикував саміт у Бразиліївсі новини дня
Політика
Україна
17.11.2023 446

Рекрутинг до ЗСУ: як це працює, які є вакансії і скільки платять

Нещодавно Міністерство оборони запустило проект, який дозволить чоловікам і жінкам знайти підходящу вакансію та вступити до лав Збройних сил України за власним бажанням. Співпрацювати влада планує, зокрема, з різними рекрутинговими компаніями.

_prapor_ukrayini_128_ogshb__gettyimages_1237543876_276a7d4ed5679448dbf_17.11.23

РБК-Україна (проект Styler) розповідає, що потрібно знати про нещодавні ініціативи Міністерства оборони, "військовий" рекрутинг, актуальні вакансії та зарплати військовослужбовців у тилу й на передовій.

При підготовці матеріалу було використано джерела: Міністерство оборони України, Lobby X, Dev.ua, Work.ua.

Нещодавні ініціативи Міноборони

На початку листопада поточного року міністр оборони України Рустем Умєров підписав наказ про затвердження Концепції військової кадрової політики до 2028 року.

Цей документ визначає стратегічне бачення розвитку військової кадрової політики у сфері оборони впродовж наступних п'ятьох років - як під час дії воєнного стану, так і в мирний час.

Головний акцент концепції:

  • гарантоване задоволення потреб ЗСУ в людях під час повномасштабної війни
  • інтеграція в євроатлантичний безпековий простір
  • взаємосумісність ЗСУ зі збройними силами держав-членів НАТО

Дещо пізніше - 13 листопада - у Міноборони повідомили, що розпочали проект рекрутингу до Збройних сил України.

Договір про співпрацю підписали заступниця міністра оборони Наталія Калмикова та засновник рекрутингової платформи Lobby X Владислав Грезєв.

За словами чиновниці, цей проект дозволить людям обирати конкретний підрозділ на визначеній посаді, де їхній цивільний досвід буде найбільш корисним.

При цьому рекрутери виконуватимуть роботу в інтересах армії безкоштовно.

У Міноборони наголосили, що ведуть переговори з низкою інших учасників ринку працевлаштування і вже найближчим часом планують підписання інших угод з рекрутинговими компаніями.

Основне про "військовий" рекрутинг

Платформа з працевлаштування і рекрутингова агенція Lobby X з 2016 року працює як соціальне підприємство, що працевлаштовує людей у "секторі змін" (свідомий бізнес, незалежні медіа, громадські організації, державні установи тощо).

З початком повномасштабного вторгнення РФ на платформі запрацював професійний рекрутинг до лав Сил оборони. Перші вакансії були опубліковані ще в березні-липні 2022 року, а ось системна робота щодо "військового" рекрутингу почалася влітку цього року - на базі платформи запустили сайт із відповідними вакансіями.

Долучитися до українського війська кожен громадянин може самостійно. Для цього потрібно обрати відповідний підрозділ, посаду для служби, відгукнутись на вакансію і пройти співбесіду.

Важливо, що посади пропонують як для тих, хто тільки планує мобілізуватись, так і для чинних військовослужбовців, які шукають місце для переведення.

За словами Грезєва, армії потрібні люди різних професій - від гранатометників і мінометників, до програмістів і кухарів. Водночас "топові категорії від кандидатів" - IT, штабна робота, прес-служба, безпілотники, медицина, піхота, зв’язок і транспорт.

"І якщо після проходження співбесіди військові ухвалюють рішення, що хочуть цю людину до себе взяти, вони організовують процес чи то мобілізації, чи то підписання контракту. І забезпечують все для того, щоб людина потрапила саме до них", - уточнив він.

Шукати роботу у Силах оборони можна без спецосвіти. Достатньо відповідати вимогам, прописаним у тій чи іншій вакансії.

"І там багато вакансій, які не мають конкретних, спеціалізованих вимог. Навчають кандидатів вузькоспеціалізовано, плюс базова загальна підготовка в армії", - зауважив керівник проекту.

Отже, в більшості випадків навіть із повісткою на руках військовозобов'язаний ще має час, аби обрати собі спеціальність, посаду, підрозділ і мобілізуватись туди.

Сам процес рекрутингу відбувається по-різному і може зайняти кілька днів або ж місяць.

Де знайти актуальні вакансії

Українці та громадяни інших країн, які бажають долучитися до Сил оборони нашої держави, можуть шукати актуальні вакансії у різний спосіб.

Якщо людина планує служити у конкретній військовій частині чи бригаді, звертатися необхідно безпосередньо до керівництва (або ж залишати "заявки" на сайтах чи сторінках у соціальних мережах).

Низка вакансій від різних військових частин або територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП) доступна на спеціалізованих порталах із пошуку роботи.

Шукати вакансії можна на сайтах чи сторінках у соціальних мережах окремих бригад чи батальйонів.

Насамкінець, скористатись можна й вже "офіційною" платформою Lobby X, яка співпрацює із понад 170 різними підрозділами.

Які зарплати обіцяють

За словами Калмикової, зарплата захисників України, яких рекрутують, залежатиме від:

  • посади
  • виконання особливих завдань

"Грошове забезпечення визначене законом - залежно від того, яку посаду обіймає людина. А також, чи виконує вона особливі завдання, чи воює безпосередньо, наприклад, на першій лінії", - уточнила заступниця міністра.

Якщо у тій чи іншій вакансії вказується так звана "вилка виплат", йдеться насамперед про зарплату "з бойовими та без них".

При цьому реальні зарплати військових у 2023 році залежать не тільки від посади, але й від роду військ.

Крім того, наприкінці серпня поточного року урядовці схвалили питання справедливих щомісячних доплат для військовослужбовців ЗСУ, правоохоронців та рятувальників.

Отже, станом на зараз більшість бригад, військових частин і ТЦК СП пропонують військовослужбовцям зарплати від 25 000 до 125 000 гривень.

Вакансії на Lobby X демонструють таку ж тенденцію. В залежності від посади та обов'язків під час служби військовослужбовцям пропонують в середньому від 20 000 до 125 000 гривень на місяць.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що українців запрошують до лав ЗСУ і пропонують "тестовий тиждень".

Повідомлялося також, що "Азов" вирішив шукати нові кадри на Work.ua.

Оценка материала:

5.00 / 3
Рекрутинг до ЗСУ: як це працює, які є вакансії і скільки платять 5.00 5 3
Політика / Україна
17.11.2023 446
Еще материалы раздела «Україна»