НОВИНИ ДНЯ: Дуже швидке дріжджове тісто для випікання та смаження пиріжків: як його приготувати  “В України — великі проблеми”: Дикий розповів, чи справді в 2024 році РФ займатиме сильнішу позицію на фронті  Допоможуть вигнати росіян з Криму назавжди. Умєров анонсував напрацювання на 2024 рік  “Могла закінчитися ще у 2022 році”: Дикий розповів, що кардинально змінило хід війни в Україні  Лінива ватрушка з сиром: швидкий рецепт  Зимові канікули в Київській області: коли школярі будуть відпочивати  На сході мокрий сніг, а на решті територій ожеледь й туман: погода на 11 груднявсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
20.11.2023 428

Що таке токсичні стосунки: ознаки, які вказують, що з них потрібно вийти

Токсичні стосунки - що це, як їх розпізнати та як себе вберегти.

125db23cb49d2f3cc6277631e9daf675_20.11.23

Що таке токсичні стосунки: ознаки, які вказують, що з них потрібно вийти. Пише ТСН. 

Що таке токсичні стосунки

Це ті взаємини, які роблять людей не щасливими, отруюють життя, не дарма такі стосунки й називаються "токсичними". Наслідком таких відносин можуть бути психічні розлади та фізичні недуги.

У здорових стосунках учасники поважають і підтримують одне одного, дають право вибору, можливість розвиватися.

Токсичні стосунки отруюють життя  партнера невпевненістю, страхами й почуттям провини, руйнують самооцінку, з часом  жертва таких стосунків буде втрачати  не лише задоволення від свого життя, а й саму себе.

Дуже часто такі стосунки межують із психологічним насильством, яке буває переходить у фізичне. Дуже важливо розпізнати токсичні стосунки на ранніх ознаках, розірвати їх, щоб не довести справу до фізичного насильства.

Щоб зрозуміти, чи токсичні у вас стосунки з партнером, зверніть увагу на такі ознаки.

Ознаки токсичних стосунків

 • Партнер постійно диктує вам, як поводитися і як розмовляти з людьми, не радить, а саме вимагає, робити так, а не інакше.
 • Партнер вас не слухає, у вас відчуття, що ви розмовляєте з глухою стіною, взаєморозуміння ніякого не має.
 • Ви постійно сваритесь. Час від часу у всіх виникають непорозуміння та розбіжності. Але якщо замість цього постійні сварки та гризня, це не лише емоційно виснажливо, але й небезпечно як для стосунків, так і для психологічного стану. Подумайте, якщо ви сперечаєтеся, сваритесь частіше, ніж розмовляєте, придивіться до взаємин уважніше.
 • З кожним днем втрачаєте впевненість у собі через постійні претензії партнера до вашої ваги, інтелекту, характеру. Партнер замість того, щоб підтримувати, принижує вас, вас критикує, розповідає, що ви не маєте рацію й що маєте в собі щось змінити.
 • Партнер не дослухається до вашої думки, не цінує її, відмахується від ваших слів, як від безглуздих.
 • Ви не хочете знайомити партнера з друзями, близькими,  через те, що боїтеся, що вони його не схвалять, побачивши, які він поводиться з вами.
 • Партнер не відпускає вас до друзів і навіть родичів. Він всіляко маніпулює вами та вселяє почуття провини, щоб ви проводили час тільки з ним. Якщо вам не дозволяється сходити в кіно з друзями або просто побути на самоті, тому що партнер одразу починає вас звинувачувати, це нерівноправні взаємини. Партнер постійно заганяє вас у пастку спільного проведення часу всупереч вашим бажанням.
 • Якщо партнер  мало того, що не цінує вас, а ще й принижує, висміює ваші захоплення та погляди, не поважає вас.
 • Ви не довіряєте партнеру, оскільки він постійно  обдурює навіть у дрібницях.
 • Партнер постійно соромить і сварить вас за допущені помилки, насміхається з вас.
 • Ви весь час почуваєтеся нещасним з партнером, поганих днів стає більше, ніж хороших.
 • Якщо партнер звинувачує вас у кожній дрібниці, або ви у всьому звинувачуєте його.
 • Вас постійно порівнюють з колишніми, до того ж не на вашу користь.
 • Ваші взаємини односторонні. Якщо одна людина постійно йде на жертви заради іншої, це ненормально.
 • Коли ви забуваєте про власні потреби та бажання, прагнучи догодити партнеру.
 • Ви виправдовуєте негативну поведінку партнера.
 • Ви не розриваєте стосунки лише тому, що боїтесь самотності - ви терпите образливе ставлення, агресивну  поведінку партнера тільки тому, що боїтеся залишитися самотніми.
 • Якщо вам починає здаватися, що ваші взаємини токсичні, найімовірніше, це так і є.

Ідеальних взаємин не буває, але якщо ви живете в нескінченній драмі, яка виснажує вас, краще такі стосунки розірвати. Розлучатися буває непросто, але, якщо змінити нічого не можна, відмова від токсичних стосунків піде вам на користь.

Оценка материала:

5.00 / 1
Що таке токсичні стосунки: ознаки, які вказують, що з них потрібно вийти 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
20.11.2023 428
Еще материалы раздела «Суспільство»