НОВИНИ ДНЯ: П'ять знаків Зодіаку опиняться під особливим захистом Всесвіту і отримають шанс  Кремль не готує росіян до миру: з’явився тривожний сигнал з Росії  Зеленський заявив про прогрес на переговорах у Женеві: перші подробиці  Умєров заінтригував заявою про результати переговорів з Росією у Женеві  Дев’ята планета зникла: чому Плутон втратив свій статус та що про нього відомо  Вітакер назвав "головну проблему", яка заважає завершити війну в Україні  Рубіо: США нікого не змушують погоджуватися на угоду щодо Українивсі новини дня
Бізнес
Економіка
23.11.2023 505

ЄБРР виділив 200 млн євро для підвищення енергетичної безпеки України

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надасть кредит у розмірі 200 млн євро, щоб допомогти НАК "Нафтогаз України" створити стратегічні запаси газу у другому зимовому опалювальному сезоні після російського вторгнення у лютому 2022 року.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення банку.

Кошти для "Нафтогазу" будуть за кредитом у розмірі 300 млн євро, наданим минулого року, що є частиною пакету донорської підтримки у розмірі 500 млн євро, включаючи грант з Норвегії.

Підписання відбулося у Києві, де ЄБРР представляв керуючий директор зі Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне, а "Нафтогаз" - голова НАК Олексій Чернишов.

"Ми пишаємося нашою співпрацею з "Нафтогазом", який також удосконалює своє управління і після труднощів у минулому успішно завершив реструктуризацію своїх облігацій. Ми готові підтримувати його й надалі", - сказав Маттео Патроне.

Підписання реалізує угоди, укладеної у червні на конференції з відновлення України в Лондоні між президентом ЄБРР Оділь Рено-Бассо та прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем. Це частина зусиль ЄБРР щодо підвищення енергетичної безпеки країни – одного з п'яти інвестиційних пріоритетів підтримки ЄБРР реальної економіки України.

Усі інвестиції ЄБРР в Україні передбачають поділ ризиків з донорами та партнерами, в даному випадку з Норвегією та Нідерландами.

Оценка материала:

5.00 / 2
ЄБРР виділив 200 млн євро для підвищення енергетичної безпеки України 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
23.11.2023 505
Еще материалы раздела «Економіка»