НОВИНИ ДНЯ: "Божевільний с**ий син": Байден вилаявся на Путіна, згадавши про ядерну загрозу  Аеропорт "Бориспіль" готують до відкриття: коли можуть відновитися польоти і хто має сказати "так"  Росія не може задовольнити свої потреби у боєприпасах для війни в Україні, - Reuters  Оладки з яблуками: класичний рецепт смачного сніданку  Як саме померли динозаври: нове дослідження вчених  Іноземці зможуть служити у Нацгвардії. Зеленський підписав указ  Пост генсека НАТО. Politico розповіло чию кандидатуру підтримує Байденвсі новини дня
Політика
Україна
28.11.2023 352

ЗСУ впровадили "повітряні та космічні" стандарти НАТО

У Міністерстві оборони України та Збройних силах запровадили ще низку стандартів НАТО. Серед оновлених доктрин застосовуватиметься поняття "повітряних та космічних операцій".

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

В оборонному відомстві уточнили, що у жовтні - листопаді було введено ще чотири стандарти НАТО. Серед них:

  • "Повітряні та космічні операції" (стосується спільної доктрини, на основі якої можуть бути сформульовані стандартні процедури застосування спроможностей щодо дій в аерокосмічному просторі під час об'єднаних операцій).
  • "Освіта та підготовка з проведення операцій в урбанізованому середовищі" (здійснення стандартизованої підготовки під час підготовки до ведення бойових дій у великих населених пунктах).
  • "Тактика, методи та процедури повітрянодесантних операцій НАТО" (забезпечення командирів та їх штабів керівництвом щодо планування, координації та виконання повітрянодесантних операцій).
  • "Проведення сухопутних тактичних дій" (забезпечення керівництвом щодо планування та виконання заходів і завдань зі стабілізації обстановки, які можуть виникати в рамках будь-якої операції та в межах будь-якої кампанії).

Зазначимо, що всього у Північноатлантичному альянсі існує 1135 стандартів. Наразі у Збройних силах України та Міноборони було введено вже 280 із них, що становить близько чверті від загальної кількості.

  • 174 були запроваджені в рамках Цілей партнерства Україна-НАТО (першочергові стандарти НАТО);
  • 106 - так званих "ініціативних", які впроваджуються Україною поза Цілями партнерства.

При цьому в МОУ нагадали, що ще у лютому цього року налічувалося лише 77 стандартів, запроваджених у рамках Цілей партнерства, але "повномасштабна війна не зупинила процесу інтеграції України в Північноатлантичний простір".

Також оборонному відомству наголошують, що запровадження стандартів НАТО у складові сектору безпеки та оборони є пріоритетним завданням для України на шляху до членства в НАТО.

Оценка материала:

5.00 / 1
ЗСУ впровадили "повітряні та космічні" стандарти НАТО 5.00 5 1
Політика / Україна
28.11.2023 352
Еще материалы раздела «Україна»