НОВИНИ ДНЯ: "Божевільний с**ий син": Байден вилаявся на Путіна, згадавши про ядерну загрозу  Росія не може задовольнити свої потреби у боєприпасах для війни в Україні, - Reuters  Оладки з яблуками: класичний рецепт смачного сніданку  Пост генсека НАТО. Politico розповіло чию кандидатуру підтримує Байден  Капустяні котлети з фаршем: рецепт смачної та легкої страви  Міжнародні та державні свята в березні 2024 року: чи будуть додаткові вихідні  До України йде потепління: синоптик дала новий прогнозвсі новини дня
Бізнес
Економіка
29.11.2023 310

Світова економіка сповільнюється: у ОЕСР назвали причини та дали прогноз на два роки

Світове економічне зростання залишиться скромним, при цьому вплив посилення грошово-кредитної політики, слабкої торгівлі та зниження ділової та споживчої впевненості зростатиме.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прогноз ОЕСР.

Згідно з прогнозами, світовий валовий внутрішній продукт зросте лише на 2,7% у наступному році після 2,9% у 2023 році. Згідно з оцінкою, у 2025 році темпи зростання збільшаться лише до 3%.

Очікується, що інфляція продовжить поступово знижуватися та повернеться до цільових показників центральних банків у більшості країн до 2025 року. Очікується, що інфляція в країнах ОЕСР знизиться з 7,0% у 2023 році до 5,2% у 2024 році та 3,8% у 2025 році.

"Інфляція знижується, але зростання уповільнюється, - сказала у своїй заяві головний економіст ОЕСР Клер Ломбарделлі. - Ми прогнозуємо м'яку посадку для країн із розвиненою економікою, але це далеко не гарантовано".

Похмура перспектива вказує на довгі наслідки глобальної інфляційної кризи, що послідувала за пандемією COVID і зростанням цін на енергоносії після вторгнення Росії в Україну, зазначає Bloomberg.

Центральні банки відреагували на це одним із найрізкіших і найшвидших підвищення ставок в історії і дали зрозуміти, що вони можуть залишатися на високому рівні протягом деякого часу.

В ОЕСР заявили, що навіть незважаючи на те, що основні показники інфляції знизилися, показники основних цін виявляються нестабільними - і грошово-кредитна політика повинна залишатися обмежувальною, доки не з'являться явні ознаки того, що основний тиск надовго знизиться.

Очікується, що зниження ставок у США розпочнеться лише у другій половині 2024 року, а не раніше за весну 2025 року в єврозоні. Це різко контрастує з очікуваннями ринків, які нині оцінюють, що Федеральна резервна система та Європейський центральний банк пом'якшать політику вже у першій половині наступного року.

ОЕСР зазначила, що ринки, що розвиваються, в цілому почуваються краще, ніж країни з розвиненою економікою. Європа відстає від США, частково тому, що країни там чутливіші до відсоткових ставок, оскільки вони більше покладаються на банківське фінансування, заявили в організації.

"Підбиваючи підсумок, світова економіка бореться з інфляцією, уповільненням зростання та посиленням бюджетного тиску", - сказала Ломбарделлі.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), (Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD)) – міжнародна організація, що об'єднує 37 країн світу, більшість з яких є країнами з високим доходом громадян та високим індексом людського розвитку та розглядаються як розвинені.

Оценка материала:

5.00 / 1
Світова економіка сповільнюється: у ОЕСР назвали причини та дали прогноз на два роки 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
29.11.2023 310
Еще материалы раздела «Економіка»