НОВИНИ ДНЯ: Останній день зими в Україні буде сухим і теплим  "Путін втрачає свою легітимність": російський опозиціонер про політичні зміни в Росії  Укрзалізниця цьогоріч не підвищуватиме тариф на вантажні залізничні перевезення  До України йде +18 тепла: синоптикиня здивувала прогнозом погоди  НАТО "нейтралізує" Калінінград першим, якщо Росія кине виклик Альянсу, - посол Литви  "Путіна треба зупинити в Україні": ексгенерал Бундесверу повідомив, що допоможе ЗСУ перейти у наступ  Кринки залишаються згубним місцем для росіян: Коваленко розповів, що там зараз відбуваєтьсявсі новини дня
30.11.2023 276

У банківській системі скоротилася частка проблемних кредитів

Частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі України на 1 листопада 2023 року склала 37,7%, що на 0,2 в. п. нижче за показник станом на 1 жовтня.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

Водночас обсяг непрацюючих кредитів за місяць збільшився на 2,8 млрд грн, а обсяг наданих банками кредитів — на 12,3 млрд грн.

Сума непрацюючих кредитів наразі складає 425,2 млрд грн.

Минулого тижня НБУ опублікував перші результати оцінки стійкості банків за умов воєнного часу.

Більшість банків адекватно оцінюють потенційні втрати кредитного портфеля та відображають пруденційні та фінансові резерви під знецінення кредитів, підтвердили в НБУ.

Раніше у Нацбанку заявляли, що визнання банками кредитних втрат цього року, порівнюючи з минулим, пригальмувало. Частка NPL з початку року скоротилася на 0,2 в.п. – до 37,9% на 1 жовтня 2023 року.

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну частка непрацюючих кредитів в українських банках стабільно скорочувалася з 2018 року (з 55% до 27% станом на 1 березня 2022 року), а обсяг кредитів у банках збільшувався.

Оценка материала:

5.00 / 1
У банківській системі скоротилася частка проблемних кредитів 5.00 5 1
Бізнес / Фінанси та банки
30.11.2023 276
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»