НОВИНИ ДНЯ: Війна закінчиться перемогою України, вважають 65% респондентів   Кекс на згущеному молоці: рецепт простої випічки  Коли настане метеорологічна весна. Синоптикня розповіла про передумови явища та зміни погоди до кінця робочого тижня  В ракетах КНДР, якими Росія била по Україні, виявили деталі неочікуваного походження – CNN  Без цього нам війну не виграти: майор ЗСУ Жорін розповів, якою має бути мобілізація  22 лютого в Україні невеликі опади, вдень до +11°  Забудовниками спростили реєстрацію спеціальних майнових прав на майбутні об‘єкти нерухомостівсі новини дня
Політика
Україна
06.12.2023 5401

Мобілізація в Україні: Рада готує низку нововведень

Парламентська робоча група, до якої входять представники всіх фракцій і груп, найближчим часом розгляне низку законопроєктів.

1a131e71590503f0e1bf3af7982915d7_06.12.23

В Україні готують зміни до законодавства, яке регулює питання мобілізації та військової служби. Пише ТСН. 

Про це повідомив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк в ефірі телемарафону "Єдині новини" 4 грудня.

Цимбалюк зазначив, що депутати радяться з найвищим військовим керівництвом, і наголосив, що для ротації на фронті потрібно підготувати нових бійців.

За словами нардепа, до парламентської робочої групи входять представники всіх фракцій і груп, а найближчим часом розглядатиметься низка законопроєктів.

Готуються такі нововведення:

  • встановлення відпустки строком на 90 днів з оплатою грошового забезпечення для осіб, які повернулися з полону (зокрема нормування, які документи повинен мати військовослужбовець або військовозобов'язаний під час проходження ВЛК або лікування після поранення, а що має забезпечити держава через військово-лікарські комісії, щоб зменшити бюрократію);
  • встановлення права на звільнення з військової служби осіб без громадянства чи іноземців;
  • встановлення права на звільнення з військової служби осіб, які мають інвалідність першої, другої групи;
  • встановлення права на звільнення з військової служби або демобілізацію жінок-курсанток, які достроково розірвали контракт.

Законопроєкт також передбачає врегулювання права на відстрочку від мобілізації педагогів, викладачів вищих навчальних закладів і студентів.

У Раді також хочуть надати право на демобілізацію бійців строкової служби.

Нагадаємо, Міністерство оборони продовжує проєкт з рекрутингу до ЗСУ: підписано угоду з Work.ua.

Оценка материала:

5.00 / 5
Мобілізація в Україні: Рада готує низку нововведень 5.00 5 5
Політика / Україна
06.12.2023 5401
Еще материалы раздела «Україна»