НОВИНИ ДНЯ: Бананові млинці: рецепт для сніданку  Церковний календар на березень 2024 року: нова дата Благовіщення Діви Марії і початок Великого посту  В Україну після потепління ще ввірветься хвиля холоду: синоптикиня дала прогноз  Війна закінчиться перемогою України, вважають 65% респондентів   Кекс на згущеному молоці: рецепт простої випічки  Коли настане метеорологічна весна. Синоптикня розповіла про передумови явища та зміни погоди до кінця робочого тижня  В ракетах КНДР, якими Росія била по Україні, виявили деталі неочікуваного походження – CNNвсі новини дня
Політика
Росія
06.12.2023 333

У Росії великі економічні проблеми: ISW - про наслідки війни Путіна

Дефіцит робочої сили, ймовірно, виросте до двох-чотирьох мільйонів працівників до 2030 року, припускають консалтингові компанії.

4fd930c9afdf6fe19ecd4214a1cba15a_06.12.23

У Росії продовжують наростати економічні наслідки через нестачу робочої сили, частково спричиненої війною в Україні. Пише ТСН. 

Про це йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Американські аналітики, посилаючись на пропагандистські видання, які навели заяву консалтингової компанії, яка зафіксувала зростання дефіциту робочої сили на внутрішньому виробництві. За їхніми припущеннями, цей дефіцит, ймовірно, зросте до двох-чотирьох мільйонів працівників до 2030 року, 90 відсотків з яких, ймовірно, будуть малокваліфікованими.

У компанії також зазначили, що цей дефіцит поставок спричинить підвищення зарплат працівників, яке випередить зростання ВВП і зробить російські компанії ще менш привабливими для іноземних інвестицій.

Російські економісти наголосили, що цю проблему можна вирішити лише шляхом покращення взаємодії між бізнесом і державою, зокрема через спеціальні програми репатріації росіян, які втекли з країни через війну, і програми залучення "висококваліфікованих кадрів" -  мігрантів із інших країн.

Раніше ISW оцінював, що Росія продовжує стикатися з нестачею як кваліфікованої, так і некваліфікованої робочої сили. Аналітики зазначають, що ця проблема ще більше ускладнюється непослідовними та "часто підбурливими повідомленнями Кремля про росіян, які втекли з країни через війну, і проти трудових мігрантів усередині Росії".

"Російська економіка, ймовірно, продовжуватиме боротися з бажаннями, які конкуруються Кремлем, зміцнити виробництво сили та промисловий потенціал Росії, одночасно позбавляючи прав ключових груп працівників, що, ймовірно, призведе до подальших занепокоєнь щодо російського економічного виробництва та потенційних соціальних невдоволень", - вважають в ISW.

Нагадаємо, раніше британська розвідка інформувала, що в Росії економіка перебуває під загрозою "перегрівання" через війну.

Оценка материала:

5.00 / 1
У Росії великі економічні проблеми: ISW - про наслідки війни Путіна 5.00 5 1
Політика / Росія
06.12.2023 333
Еще материалы раздела «Росія»