НОВИНИ ДНЯ: В Україну після потепління ще ввірветься хвиля холоду: синоптикиня дала прогноз  Війна закінчиться перемогою України, вважають 65% респондентів   Кекс на згущеному молоці: рецепт простої випічки  Коли настане метеорологічна весна. Синоптикня розповіла про передумови явища та зміни погоди до кінця робочого тижня  В ракетах КНДР, якими Росія била по Україні, виявили деталі неочікуваного походження – CNN  Без цього нам війну не виграти: майор ЗСУ Жорін розповів, якою має бути мобілізація  22 лютого в Україні невеликі опади, вдень до +11°всі новини дня
08.12.2023 252

В НБУ назвали умови подальшого скасування валютних обмежень

Національний банк України зробить подальші кроки для скасування обмежень на валютному ринку, якщо ситуація з курсом долара до гривні та цінами буде стабільною. На рішення також вплине збереження міжнародної допомоги.

Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний інтерв'ю виданню Euromoney.

За його словами, подальша лібералізація проходитиме поетапно та пов'язана з умовами, а не з конкретними датами.

"Валютна лібералізація безпосередньо залежатиме від того, наскільки добре ми зможемо забезпечити стабільність обмінного курсу і цін при керованому обмінному курсі", - сказав Пишний.

Проте, як зазначає Euromoney, глава НБУ усвідомлює ризики більш ізоляційної течії у політиці США. "Стабільність обмінного курсу забезпечується насамперед завдяки міжнародній фінансовій підтримці, що дозволяє нам поповнювати міжнародні резерви", - сказав він.

Euromoney пише, що незважаючи на величезний бюджетний дефіцит через війну, приплив міжнародної допомоги дозволив Україні торік відійти від монетарного фінансування і навіть розпочати цієї осені перехід до гнучкого обмінного курсу та зосередитись на таргетуванні інфляції.

Оценка материала:

5.00 / 2
В НБУ назвали умови подальшого скасування валютних обмежень 5.00 5 2
Бізнес / Фінанси та банки
08.12.2023 252
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»