НОВИНИ ДНЯ: Їхній час настав: 4 знаки зодіаку, які незабаром отримають все, про що мріяли  Багато кульбаб на ділянці - важливий сигнал: коли потрібно виполювати бур’ян  Що треба зробити з тюльпанами, коли відцвітуть: садівник дав дієву пораду  12 травня: церковне свято сьогодні, що вдягнути на удачу і чого не можна робити  Ця малина плодоноситиме навіть восени: експертка назвала найкращі сорти для посадки  Гороскоп на 12 травня для всіх знаків зодіаку: фінансовий успіх для Левів і нові знайомства для Тельців  Коли садити огірки у травні 2026: найкращі дні за місячним календарем та народні прикметивсі новини дня
Бізнес
Економіка
26.12.2023 498

НБУ прогнозує подальше зниження облікової ставки

Більшість членів Комітету монетарної політики Національного банку України бачать можливість для зниження облікової ставки на 1-2 відсоткових пункти протягом 2024 року.

Про це інформує Нацбанк за підсумками дискусії членів комітету.

Водночас кілька членів комітету вважають, що, попри можливості, ставку доцільно зберегти на наявному рівні (з 15 грудня 15%. – Ред).

Однак більшість впевнені, що якщо макроекономічна ситуація розвиватиметься близько до базового сценарію і реалізації ключових негативних ризиків вдасться уникнути, НБУ зможе продовжити цикл пом'якшення процентної політики.

"Важливою передумовою цього є, зокрема, відновлення ритмічності надходження зовнішньої допомоги", – повідомили в НБУ.

Члени комітету погодилися, що в умовах війни Нацбанк має діяти обережно, щоб не підірвати макрофінансову стабільність. Зокрема, регулятор зобов'язаний підтримувати привабливість гривневих інструментів і активів для заощаджень з метою забезпечення курсової стійкості та помірної інфляції.

"З огляду на це, простір для подальшого зниження облікової ставки незначний. Декілька з учасників дискусії зазначили, що це максимум 1-2 в.п. протягом 2024 року. Натомість, на думку кількох інших членів КМП, доцільним буде збереження облікової ставки незмінною протягом наступного року", – зазначено в релізі регулятора за підсумками дискусії.

Оценка материала:

5.00 / 1
НБУ прогнозує подальше зниження облікової ставки 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
26.12.2023 498
Еще материалы раздела «Економіка»