НОВИНИ ДНЯ: Які рослини потрібно сіяти просто в ґрунт і чому вони не люблять вирощування в теплиці  Потепління перемагає заморозки: як зміниться погода до кінця тижня і де прогріє до +21  Інвестори можуть взяти "паузу": аналітик висловився про ситуацію навколо Fire Point на тлі угоди з ОАЕ  Мобілізація, субсидії та ліки: що зміниться для українців від 1 травня  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 1 травня  В Україні у перший день травня переважно без опадів, удень до +13°  Три знаки Зодіаку ось-ось вирвуться з негативу й оберуть щастявсі новини дня
Політика
Україна
28.12.2023 1232

Безугла, Арестович чи Порошенко: кому українці більше не вірять (опитування)

За даними соціологічного дослідження, рівень довіри українців до більшості політиків, посадовців та громадських діячів залишається невисоким.

Фонд "Демократичні інціативи" імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 8 по 15 грудня 2023 року провели загальнонаціональне соціологічне опитування. У ньому, зокрема, йшлося про ставлення українців до різних політиків, посадовців та громадських діячів. Пише ТСН. 

Результати опитувань оприлюднено на сайті Фонду.

Так, найбільше довіри в українців викликає президент Володимир Зеленський – йому довіряють 71% респондентів. Також високий рівень довіри до керівника Миколаївської ОВА Віталія Кіма (65%), міністра закордонних справ Дмитра Кулеби (56%), волонтера Сергія Притули (55%) та радника глави ОП Михайла Подоляка (52%).

Частіше висловлювали довіру, ніж недовіру, до секретаря РНБО Олексія Данілова (відповідно 44% і 30%), очільника СБУ Василя Малюка (відповідно 41% і 21%), нового міністра оборони Рустема Умєрова  (відповідно 35% і 22%),  міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка (відповідно 31% і 21%). Частки тих, хто довіряє, і тих, хто не довіряє Ірині Верещук (відповідно 40% і 39%) та Ярославу Железняку (відповідно 19% і 21%) статистично значуще не відрізняються.

Водночас більше половини опитаних зазначили, що не довіряють Юлії Тимошенко (85%),  Олексію Арестовичу (82%), Юрію Бойку (81%), Петру Порошенку (74%), Мар'яні Безуглій (58,5%), Давиду Арахамії (57%) та Андрію Єрмаку (54%).

Частіше висловлювали недовіру, ніж довіру, до Віталія Кличка (не довіряють йому 45%,  довіряють 40%), Дениса Шмигаля (відповідно 42% і 38%), Руслана Стефанчука (відповідно 41% і 28%),  Олега Татарова (відповідно 34% і 10%), Данила Гетьманцева (відповідно 33% і 20%),  Ольги Стефанішиної (відповідно 23% і 17%) та  Ростислава Шурми (відповідно 21% і 10%).

Нагадаємо, восени Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування, згідно з яким виявилося, що в Україні довіра до президента впала з 91% до 76%, довіра до уряду — з 74% до 39%, а довіра до Верховної Ради — з 58% до 21%.

Оценка материала:

5.00 / 4
Безугла, Арестович чи Порошенко: кому українці більше не вірять (опитування) 5.00 5 4
Політика / Україна
28.12.2023 1232
Еще материалы раздела «Україна»