НОВИНИ ДНЯ: Від ударної хвилі шибки не розлетяться по кімнаті: ось що потрібно зробити  Червоний рівень небезпеки та штормовий вітер: чим налякає українців погода 24 серпня  Україна може зрівняти рахунок з Росією за територіями до кінця 2026 року, - Зеленський  Союзники Путіна розбігаються: як і чому Росія поступається Китаю, Туреччині та Заходу — Welt  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 24 серпня  На День Незалежності в Україні очікується суха погода, місцями до +30°  Для трьох знаків Зодіаку новий тиждень стане найщасливішим у роцівсі новини дня
Політика
Україна
19.01.2024 1141

В Україні вперше застосували "гібридну" систему ППО FrankenSAM: результат дивує

17 січня, вночі військові вперше в бойових умовах застосували систему ППО проєкту FrankenSAM.

71d2e162d4b008e11c211edf26a2bd57_19.01.24

Система ППО проєкту FrankenSAM 17 січня збила Shahed з відстані 9 кілометрів. Пише ТСН. 

Про це повідомив очільник Мінстратегпрому Олександр Камишін на брифінгу в Давосі.

За його словами, всі перші системи ППО FrankenSAM уже розгорнуті "на полі битві".

Що таке програма FrankenSAM

Проєкт FrankenSAM — це гібридні системи ППО, якими спільно займаються Пентагон, Міноборони України та Мінстратегпром. Фактично це три зенітні-ракетні комплекси: радянський ЗРК "Бук" з американськими ракетами RIM-7 Sea Sparrow, ракети "повітря — повітря" AIM-9M у поєднанні з радянськими РЛС і ЗРК на базі українських старих систем з елементами й ракетами від Patriot.

Офіційний представник Пентагону казав, що випробування цієї системи в жовтні 2023 року були успішними. Зазначається, що варіанти гібридних систем ППО пройшли випробування на військових базах у США та мали бути доставлені до України восени. У грудні США та Україна підписали декларацію про спільне виробництво зброї.

Оценка материала:

5.00 / 2
В Україні вперше застосували "гібридну" систему ППО FrankenSAM: результат дивує 5.00 5 2
Політика / Україна
19.01.2024 1141
Еще материалы раздела «Україна»