НОВИНИ ДНЯ: Гороскоп на 23 лютого за картами Таро: Водоліям - рух вперед, Рибам - командна робота  "Бульбашка революції" не спрацювала: чому зусилля РФ розхитати Україну взимку провалилися  Гороскоп на 23 лютого для всіх знаків зодіаку: хто буде з'ясовувати стосунки, а на кого чекає сюрприз від Всесвіту  Фінансовий гороскоп на тиждень: на кого зі знаків зодіаку чекає прибуток 23 лютого – 1 березня  Що зірки нам пророкують: гороскоп на 23–28 лютого 2026 року  "Країна вдів" та заморожених ембріонів: CNN про демографічну кризу в Україні  Гороскоп на 23 лютого: Тельцям - новий погляд, Козерогам - успіхвсі новини дня
Політика
Світ
26.01.2024 526

ЄС може позбавити Угорщину права голосу

У ЄС готові позбавити Угорщину права голосу, якщо угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан знову спробує заблокувати 50 мільярдів євро фінансової допомоги Україні на саміті 1 лютого.

Про це повідомляє Politico.

Видання зазначає, що після багатьох років м'якого підходу до Орбана європейські дипломати дали зрозуміти, що "ядерний варіант" - позбавлення Будапешта можливості голосувати в ЄС - більше не є чимось неймовірним, якщо це загрожує безпеці України, країни-кандидата на вступ до ЄС.

П'ять європейських чиновників і дипломатів заявили виданню, що інші країни блоку готові виступити проти Будапешта. Лідери ЄС готові застосувати статтю 7 - найсерйознішу політичну санкцію проти країни-члена, яка передбачає призупинення її права голосу при прийнятті рішень ЄС.

"Якщо Орбан знову заблокує угоду (про бюджет і 50 мільярдів євро для України – ред.) на лютневому саміті, використання статті 7 для позбавлення Угорщини права голосу може стати реальним варіантом", - сказав один з дипломатів.

Деякі країни Центральної та Східної Європи побоюються застосування статті 7, оскільки, за словами кількох дипломатів, вони побоюються, що в майбутньому можуть зіткнутися з подібною перевіркою питань верховенства права.

Також є незрозумілою позиція словацького прем'єр-міністра Роберта Фіцо - чи буде він лояльним до Орбана, чи до решти блоку.

Голосування щодо допомоги Україні наступного тижня має важливе значення як для України, так і для того, щоб ЄС дав зрозуміти президенту Росії Володимиру Путіну, що Україна має одностайну підтримку західних союзників. У грудні Орбан заблокував зусилля ЄС щодо надання допомоги Україні. Тоді Орбан заявив, що буде готовий зняти своє вето лише в тому випадку, якщо ЄС розблокує заморожену допомогу Угорщині через порушення нею верховенства права.

Оценка материала:

5.00 / 1
ЄС може позбавити Угорщину права голосу 5.00 5 1
Політика / Світ
26.01.2024 526
Еще материалы раздела «Світ»