<
НОВИНИ ДНЯ: Меню на Великдень 2024: найкращі страви до святкового столу  Погодний апокаліпсис: Україну накрив потужний циклон, що це означає  Швидкісний режим на дорозі: поліція нагадала про штрафи та пояснила, як їх уникнути  Зеленський назвав наступні цілі диктатора Путіна після України  Спека чи дощі: метеорологиня про погоду на літо 2024  ЗМІ опублікували список російських генералів, які народилися в Україні і знищують свою землю  З липня ОПЕК+ збільшить видобуток нафти, - Bloombergвсі новини дня
Бізнес
Економіка
04.02.2024 211

Український бізнес прогнозує зростання цін та скорочення робітників

Нацбанк провів чергове опитування українських роботодавців і виявилось, що більшість погіршила свої прогнози щодо результатів діяльності.

Так, Індекс очікувань ділової активності у січні 2024 року знизився до 41 з 45,7 у грудні 2023 року, передає Національний банк.

Відтак бізнес очікує зростання цін на продукцію та скорочення працівників.

Зокрема, підприємства промисловості посилили песимістичні очікування щодо результатів своєї економічної діяльності, зважаючи на зростання тиску з боку виробничих витрат та логістичні труднощі з перетином західного кордону. Секторальний індекс у січні знизився до 43,7 (у грудні – 46,9).

Підприємства торгівлі другий місяць поспіль прогнозували погіршення своїх економічних результатів на тлі подорожчання імпорту через блокування західних кордонів, високі ціни на пальне та сповільнення попиту: секторальний індекс становив 38,9 (у грудні – 46,9).

Підприємства сфери послуг також вчергове посилили негативні оцінки результатів своєї діяльності, зважаючи на зниження попиту внаслідок підвищення власних тарифів, а також безпекові ризики. Секторальний індекс сягнув 40,4 (у грудні – 44).

При цьому найпесимістичніші оцінки надали підприємства будівництва, зважаючи на інтенсивні бойові дії, дефіцит кваліфікованих кадрів, а також сезонний фактор. Секторальний індекс знизився до 31,9 (у грудні – 42,1).

Оценка материала:

5.00 / 1
Український бізнес прогнозує зростання цін та скорочення робітників 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
04.02.2024 211
Еще материалы раздела «Економіка»