НОВИНИ ДНЯ: Яким буде перший місяць весни – синоптик дав прогноз на березень  Німецькі ракети можуть вдарити по Москві: Шольц зробив ще одну заяву про Taurus  Новий наступ російської армії: аналітики ISW оцінили - наскільки загроза реальна  “Закладена бомба Придністров’я”: чи наважиться Росія відкрити другий фронт з Молдовою  Чи будуть електронні повістки: що готує Рада у новому законі про мобілізацію  Перші вихідні березня будуть теплими і без опадів  Місцями дощ, а подекуди до +16: погода на вихідні, 2-3 березнявсі новини дня
09.02.2024 539

НБУ дав час українцям позбутися російських і білоруських рублів: який термін

Українці, які мають російські та білоруські рублі на рахунках банків, зможуть продати або обміняти їх до кінця року.

3029bb743d13a5592e1109044890dc1d_09.02.24

НБУ надав тимчасову можливість безготівкового обміну російських і білоруських рублів, які перебувають на рахунках позасанкційних клієнтів у банках. Пише ТСН. 

Про це передає пресслужба Нацбанку.

Згідно з постановою НБУ, такий одноразовий обмін можливий до 31 грудня 2024 року.

Такі операції здійснюватимуться, якщо банками-нерезидентами (окрім банків-резидентів РФ і Білорусі та банків, до яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи згідно із ЗУ «Про санкції»), в яких відкрито кореспондентські рахунки банків-резидентів у російських / білоруських рублях, в односторонньому порядку ухвалено рішення про конвертацію (обмін) російських / білоруських рублів на іншу валюту.

Продаж або обмін може бути здійснений за заявою клієнта банку один раз щодо кожного з видів валюти – російських і білоруських рублів.

Крім того, Нацбанк уточнив підстави для коректного завершення банками валютного нагляду за дотриманням резидентами встановлених граничних строків розрахунків за операціями з імпорту продукції, що ввозиться до України як гуманітарна допомога від 1 грудня 2023 року.

Ці зміни набрали чинності від 7 лютого.

Нагадаємо, що Європейська Рада ще на пів року – до 31 липня 2024 року – подовжила економічні санкції проти Росії.

Оценка материала:

5.00 / 4
НБУ дав час українцям позбутися російських і білоруських рублів: який термін 5.00 5 4
Бізнес / Фінанси та банки
09.02.2024 539
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»