<
НОВИНИ ДНЯ: Україна закриє небо: стало відомо, скільки Patriot нададуть партнери  Засідка тривала тиждень. Буданов розкрив деталі знищення Ту-22М3  До України суне потужний циклон: як зміниться погода  Палата представників США схвалила допомогу Україні: що далі  Скільки ще Путін продовжуватиме війну і від чого це залежить: політолог зробив гучну заяву  Картопляна запіканка з сиром і часником: дуже простий рецепт  Необхідність продовжувати "СВО", умови переговорів та стратегічна поразка РФ: головні тези з інтерв'ю Лаврова російським пропагандистамвсі новини дня
Політика
Україна
09.02.2024 236

В Лаврі назавжди позбудуться “руского міра”: Київрада ухвалила історичне рішення

Депутати поставили крапку в земельному питанні щодо користування землею Києво-Печерської лаври заповідником.

edd68468129113bf0c87068c631cddae_09.02.24

8 лютого Київська міська рада ухвалила рішення про надання Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” земельних ділянок у постійне користування для експлуатації та обслуговування об’єктів на вул. Лаврській, 9. Йдеться про ділянки у Печерському районі м. Києва орієнтовними площами 31,76 га; 0,15 га.

Про історичне рішення повідомила речниця заповідника Олеся Крамаренко. Пише ТСН. 

Депутати Київради ухвалили без перебільшення доленосне рішення, що дозволить Лаврі назавжди позбутися присутності “руского міра” з його наративами, спрямованими на знищення української духовності та культури.

Під час сесії міські обранці ухвалили рішення про відведення земельних ділянок заповідника у постійне користування. Понад 30 років землю, на якій розташовуються памʼятки національного та світового значення, не було законодавчо оформлено. Після того, як у квітні 2023 року вдалося розірвати договір з монастирем, вирішення земельного питання активізувалося. Його внесли до порядку денної столичної міськради.

Депутати поставили крапку в земельному питанні щодо користування землею Києво-Печерської лаври заповідником. Це дозволить Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” взяти повністю під охорону та контроль пам'ятки світового значення, які входять до об'єктів списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

“Останніми десятиліттями Лавра без належного оформлення земельної ділянки зазнала дуже серйозних втрат. Усім відомо про незаконну забудову та нецільове використання, і сьогоднішнє рішення може, власне, завершити цю історію. Тому я дуже вдячний депутатам, що підтримали це історичне рішення. Насправді, це є першим кроком до повного повернення української лаври українському народу”, — зазначив генеральний директор Заповідника Максим Остапенко.

Оценка материала:

5.00 / 2
В Лаврі назавжди позбудуться “руского міра”: Київрада ухвалила історичне рішення 5.00 5 2
Політика / Україна
09.02.2024 236
Еще материалы раздела «Україна»