НОВИНИ ДНЯ: Німецькі ракети можуть вдарити по Москві: Шольц зробив ще одну заяву про Taurus  Новий наступ російської армії: аналітики ISW оцінили - наскільки загроза реальна  “Закладена бомба Придністров’я”: чи наважиться Росія відкрити другий фронт з Молдовою  Чи будуть електронні повістки: що готує Рада у новому законі про мобілізацію  Перші вихідні березня будуть теплими і без опадів  Місцями дощ, а подекуди до +16: погода на вихідні, 2-3 березня  Чи будуть надсилати повістки для чоловіків за кордоном: що кажуть у Радівсі новини дня
Політика
Україна
10.02.2024 898

Хто і за яких обставин вигадав "Привид Києва": у ЗСУ відкрили таємницю

У ЗСУ хотіли створити образ месника, народного героя, аса, який нищить ворога. Це було потрібно для підняття бойового духу українців і протидії ворожій пропаганді.

616d1c89cf439fb127bd7aa8b629025b_10.02.24

Образ "Привида Києва" – міфічного льотчика-аса, що збивав російські літаки на початку повномасштабного вторгнення під час захисту столиці – придумала прес-служба Сухопутних сил ЗСУ, щоб протистояти російській пропаганді. Пише ТСН. 

Про це розповів речник Сухопутних сил Ілля Євлаш в інтерв’ю Укрінформу.

"Наша команда придумала "Привида Києва", у кожному разі, я був у кімнаті, на початку лютого, якраз під час повномасштабного вторгнення. Тоді Сергій Володимирович Череватий запропонував, що треба створити образ месника, народного героя, уособлення людини, яка є асом і може нищити", – пригадав Євлаш.

За його словами, тоді у Мережі гуляло багато відео, як наші Повітряні сили, тактична авіація завдають ударів по російських літаках, збиваючи їх. А Володимир Фітьо (начальник служби зв'язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ) запропонував назвати його "Привид Києва".

Це підхопили новини, зокрема Національний марафон, і чутки про "Привид Києва поширилися.

"Перший раз, другий раз ми поставили, вже на третій-четвертий рази "Привид Києва" почав жити своїм життям. Ну, основне завдання було – просто бити ворога і деморалізувати, дестабілізувати його всіма можливими і неможливими каналами і шляхами.

І ми тоді ніби видумували і робили нестандартні, асиметричні речі, які нам і дали перевагу. У перші дні ми інформаційно російську пропагандистську армію досить сильно покарали", – підсумував Ілля Євлаш.

Нагадаємо, у 2022 році, у статті у The Times стверджувалося, що легендарний "Привид Києва" – це Герой України майор Степан Тарабалка.

Командування Повітряних сил у відповідь пояснило, що "Привид Києва" – це швидше збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації ПС, які захищали небо столиці.

Оценка материала:

5.00 / 4
Хто і за яких обставин вигадав "Привид Києва": у ЗСУ відкрили таємницю 5.00 5 4
Політика / Україна
10.02.2024 898
Еще материалы раздела «Україна»