<
НОВИНИ ДНЯ: Дощі не всюди та "цікава" температура. Синоптик дала прогноз на 25 квітня в Україні  В Росії пригрозили ЄС "жорсткою відповіддю" на вилучення заморожених активів  "Нафтогаз" встановив ціну на газ для населення ще на рік: скільки потрібно платити  До України йде довгоочікуване потепління: коли температура підвищиться до +20°  ЗСУ після отримання допомоги від США можуть почати наступальні дії - військовий експерт  Залужний залишає Україну: все про нову посаду ексголовкома ЗСУ  Чому чоловіків обмежили в консульських послугах і коли їх відновлять: роз'яснення МЗСвсі новини дня
Бізнес
Економіка
14.02.2024 256

НБУ поскаржився, що експортери неохоче заводять валюту в Україну

Голова Національного банку Андрій Пишний заявив, що обсяг неповерненого експортного виторгу за час війни зріс майже удвічі.

Це одна з проблем, яка сповільнює подальшу валютну лібералізацію, цитує голову НБУ Інтерфакс-Україна.

"Неповернений експортний виторг за час війни зріс майже вдвічі. Це проблема, і про це треба говорити. Так само ми бігаємо за схемами, пов'язаними з фіктивним імпортом, що знекровлює наші золотовалютні резерви", – сказав він на заході Global Outlook у Києві.

Другий чинник, який не дозволяє швидше пом'якшувати валютну політику, – це перебої з отриманням міжнародної фінансової допомоги.

Але Пишний упевнений, що навіть у таких умовах Україна вистоїть. "Вибору немає, майже два роки вистояли в ситуації, коли було складніше", – сказав Пишний.

Він додав, що Україні вже вдалося два місяці 2024 року вистояти практично без зовнішньої допомоги, хоча ще у 2022 році такий сценарій здавався нереалістичним.

Поки що НБУ не відмовляється від свого базового прогнозу, де закладено отримання зовнішньої допомоги в запланованому розмірі – $37 млрд.

Другий етап валютних пом'якшень із боку НБУ передбачатиме подальшу лібералізацію торгового фінансування, можливості управління валютними ризиками банків, а також дозвіл на репатріацію відсотків за "старими" борговими зобов’язаннями.

Оценка материала:

5.00 / 1
НБУ поскаржився, що експортери неохоче заводять валюту в Україну 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
14.02.2024 256
Еще материалы раздела «Економіка»