<
НОВИНИ ДНЯ: Меню на Великдень 2024: найкращі страви до святкового столу  Погодний апокаліпсис: Україну накрив потужний циклон, що це означає  Швидкісний режим на дорозі: поліція нагадала про штрафи та пояснила, як їх уникнути  Зеленський назвав наступні цілі диктатора Путіна після України  Спека чи дощі: метеорологиня про погоду на літо 2024  ЗМІ опублікували список російських генералів, які народилися в Україні і знищують свою землю  З липня ОПЕК+ збільшить видобуток нафти, - Bloombergвсі новини дня
Політика
Україна
20.02.2024 232

Зросла кількість українців, які не бажають другого терміну Зеленського

Кількість українців, які вважають, що Володимиру Зеленському варто обмежитися одним президентським терміном, зросла порівняно з груднем на 9 відсоткових пунктів і в лютому становить 43%.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

"З 34% у грудні 2023 року до 43% у лютому 2024 року зросла частка тих, хто вважає, що В. Зеленський має обмежитися одним нинішнім терміном", – зазначають соціологи.

При цьому переважна більшість українців − 69% − вважають, що Зеленський має працювати на посаді президента до кінця воєнного стану.

15% переконані, що варто провести вибори (з них 4% говорять про призупинення воєнного стану і 11% виступають за внесення змін до відповідних законів і проведення виборів під час воєнного стану).

10% опитаних підтримують варіант, згідно з яким у травні 2024 року Зеленський складає свої повноваження і до обрання нового президента його повноваження виконує голова Верховної Ради.

При цьому незалежно від поглядів на потребу у виборах, більше половини українців (53%) вважають, що Зеленський має брати участь у наступних виборах. У грудні 2023 року таких було 59%, зазначають соціологи.

Дослідження тривало 5-10 лютого. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 1 202 респонденти у віці від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України, а також опитування не проводилося з громадянами за кордоном.

Оценка материала:

5.00 / 2
Зросла кількість українців, які не бажають другого терміну Зеленського 5.00 5 2
Політика / Україна
20.02.2024 232
Еще материалы раздела «Україна»