НОВИНИ ДНЯ: Атака на генерацію. У чому відмінність ТЕС від ТЕЦ та чому Росія хоче їх знищити  Рада зобов’язала уряд затвердити доплати військовим та внести законопроєкт про ротацію  Лікар назвала найнебезпечніший маринад для шашлику: при готуванні виділяє канцерогени  До +27 градусів: синоптик спрогнозувала частині України літню погоду  Готуємо згущене молоко самостійно: згадуємо справжній смак дитинства  В частину України прийде справжнє літо: що чекати від погоди у п’ятницю  Як у Польщі змінилося ставлення до працівників із України: опитуваннявсі новини дня
Політика
Європа
22.02.2024 260

Центри переповнені: до однієї з країн ЄС прибуває все більше українських біженців

Муніципальні притулки для українських біженців у Нідерландах заповнені майже ущерть. Із 90 тисяч місць прийому українців зайнято понад 99%.

34bf449b9952b4743ee3dadfc3351393_22.02.24

Нідерланди стикаються із проблемою розміщення українських біженців. У муніципальних притулках зайнято понад 99% місць, а люди продовжують прибувати. Внаслідок цього деякі центри можуть тимчасово закритися у найближчі тижні. Пише ТСН. 

Про це повідомляє Telegraaf.

За перші тижні 2024 року до реєстраційного центру в Утрехті звернулися понад 3000 українців. Зазвичай біженці спочатку залишаються в центрі реєстрації в Jaarbeurs, а потім переїжджають до муніципального притулку. Так організували приймання українських біженців від моменту повномасштабного нападу Росії на Україну. Загалом всі українці мають право на місце в муніципальних притулках Нідерландів.

Але доступні місця для притулку в муніципалітетах закінчуються, повідомив Яап Донкер з пожежної станції Veiligheidsregio Utrecht, яка допомагає організовувати притулки.

Притулок при реєстраційному пункті, який розрахований на 140 місць, від початку лютого постійно переповнений. Щодня все більше людей прибуває, а відправити їх нікуди.

"Є ймовірність того, що нам доведеться тимчасово зачинити двері найближчими тижнями. Ми не хочемо цього, але у нас немає іншого вибору, оскільки психічні та фізичні умови життя, такі як гігієна, більше не можуть бути гарантовані. Це означає, що люди можуть опинитися на вулиці", – сказав Донкер.

У нещодавньому листі до парламенту держсекретар у справах біженців Ерік ван дер Бург зазначив, що він намагатиметься стимулювати "самостійність та участь" українських біженців у Нідерландах, щоб звільнити трохи місць у муніципальних притулках. Одним із варіантів може бути вимога оплачувати притулок, якщо вони мають для цього достатній дохід.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, на кінець січня 2024 року Нідерланди надали статус тимчасового захисту 149 тисячам українців.

Нагадаємо, лише 25,2% біженців з України працюють, зокрема, у Німеччині. У Данії 78% українців уже знайшли роботу. У Чехії працюють 66%, у Польщі — 65%, у Швеції та Великій Британії — 56%, у Нідерландах — 50%. Тим часом у Німеччині українці отримують допомогу у розмірі 563 євро, а діти — від 357 до 471 євро залежно від віку.

Оценка материала:

5.00 / 1
Центри переповнені: до однієї з країн ЄС прибуває все більше українських біженців 5.00 5 1
Політика / Європа
22.02.2024 260
Еще материалы раздела «Європа»