НОВИНИ ДНЯ: Україна зможе бити за лінією фронту: Норвегія обіцяє значну кількість F-16 із найновішим озброєнням  "Два місяці будуть найважчими": експерт про сценарії війни, мобілізацію та що планує Путін  Млинці заварні на кефірі: рецепт із секретом  Статус PESEL UKR: які будуть нові правила отримання захисту у Польщі  Зміна тренду: споживчі настрої українців покращилися з початком весни  Чи знищать Кримський міст до середини липня: реакція ВМС на статтю The Sun  Як розтопити вершкове масло: кілька порадвсі новини дня
Політика
Світ
22.02.2024 252

В ракетах КНДР, якими Росія била по Україні, виявили деталі неочікуваного походження – CNN

Спеціалісти CAR стверджують, що одна з ракет Північної Кореї “не могла бути зібрана раніше березня 2023 року”.

efa0107a5e3a15ef69c5820950e5309d_22.02.24

Ракети Північної Кореї, які Росія вже кілька разів використовувала для ударів по Україні, містять компоненти американських та європейських компаній. Пише ТСН. 

Про це йдеться у звіті Conflict Armament Research, повідомляє CNN.

Британська організація Conflict Armament Research (CAR) вивчила 290 компонентів уламків північнокорейської балістичної ракети, які знайшли у січні в Харкові.

Згідно з результатами дослідження, 75% компонентів було розроблено та продано компаніями, зареєстрованими у США. Водночас ще 16% компонентів, виявлених у ракеті, були пов'язані з компаніями, зареєстрованими в Європі, та 9% – з компаніями, зареєстрованими в Азії.

Ці компоненти переважно становили систему навігації ракети, яку виробили в Північній Кореї.

Ідночас деталі, які вивчили дослідники, були виготовлені між 2021 і 2023 роками. Виходячи з цих термінів виробництва, у CAR стверджують, що ракета “не могла бути зібрана раніше березня 2023 року” і вже в січні використовувалася Росією проти України.

“Північна Корея створила надійну мережу закупівель, здатну оминати режими санкцій, які діють протягом майже двох десятиліть”, – йдеться у звіті.

Як розповіли в коментарі СNN представники CAR, організація не розкриватиме назви компаній, чиї деталі знайшли в ракеті. Це пов'язано з тим, що немає жодних доказів навмисних постачань компонентів до Північної Кореї.

Нагадаємо, 4 січня речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі з посиланням на розсекречені дані розвідки заявив, що в широкомасштабних атаках РФ на Україну використовувалися ракети з Північної Кореї.

Оценка материала:

5.00 / 1
В ракетах КНДР, якими Росія била по Україні, виявили деталі неочікуваного походження – CNN 5.00 5 1
Політика / Світ
22.02.2024 252
Еще материалы раздела «Світ»