НОВИНИ ДНЯ: Атака Ірану на Ізраїль викликала хаос у світових авіаперевезеннях  Зливи з грозами, а у Карпатах до 0 градусів: прогноз погоди на тиждень  Чим загрожує Україні зменшення граничного призовного віку — представник Інституту демографії  Перереєстрація авто в Україні: скільки коштує послуга  В Україні різко зміниться погода: синоптикиня попереджає про заморозки та похолодання  В ООН шокували кількістю постраждалих в Україні від російських атак у березні  СБУ розкрила особливість своїх морських дроніввсі новини дня
22.02.2024 228

Нацбанк вирішив змінити правила банківської таємниці

Національний банк України має намір включити до переліку інформації, що становить банківську таємницю і надається банками за запитом уповноважених державних органів додаткову інформацію.

Йдеться про унікальні ідентифікатори та/або номери емісійних платіжних інструментів, у тому числі і контрагентів, а також код ID НБУ та найменування постачальника платіжних послуг.

«Реалізація положень Проєкту (постанови — ред.) сприятиме приведенню порядку розкриття інформації, що становить банківську таємницю, у відповідність із вимогами закону про банки, зокрема, шляхом уточнення обсягів інформації, що становить банківську таємницю та надається банками на вимогу уповноважених державних органів», — йдеться в поясненні до проєкту постанови НБУ.

Уточнюється, що НБУ приймає зауваження та пропозиції до проєкту постанови до 3 березня цього року.

Раніше повідомлялося, що в лютому 2020 року НБУ спростив порядок розкриття банківської таємниці.

У квітні 2023 року Кабінет міністрів України схвалив законопроєкт щодо розширення переліку підстав розкриття банками банківської таємниці.

Законопроєктом, зокрема, вносяться зміни до закону «Про банки і банківську діяльність» в частині розкриття банківської таємниці за запитами Міністерства юстиції з метою розшуку майна, коштів та інших активів: політичних партій, заборонених судом; осіб, до яких застосовано санкції; під час розгляду справ щодо захисту інтересів України.

Крім того, передбачається розкриття банківської таємниці за запитами нотаріусів для встановлення опіки над майном фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою, або особи, яка зникла безвісти за особливих обставин.

Оценка материала:

5.00 / 1
Нацбанк вирішив змінити правила банківської таємниці 5.00 5 1
Бізнес / Фінанси та банки
22.02.2024 228
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»