НОВИНИ ДНЯ: Секретар РНБО України назвав умови для перевороту проти Путіна  Україна зможе бити за лінією фронту: Норвегія обіцяє значну кількість F-16 із найновішим озброєнням  "Два місяці будуть найважчими": експерт про сценарії війни, мобілізацію та що планує Путін  Млинці заварні на кефірі: рецепт із секретом  Статус PESEL UKR: які будуть нові правила отримання захисту у Польщі  Зміна тренду: споживчі настрої українців покращилися з початком весни  Чи знищать Кримський міст до середини липня: реакція ВМС на статтю The Sunвсі новини дня
23.02.2024 593

Нацбанк посилив правила купівлі валюти: що тепер змінилося

В НБУ пояснили мету нових запроваджень.

7cb58a787d6eccb0219c6f5b096416ac_23.02.24

Від 21 лютого 2024 року Національний банк України (НБУ) здійснив оптимізацію для деяких валютних обмежень. Це означає, що на валютному ринку зміняться правила купівлі валюти бізнесом і розрахунки за експортними операціями. Пише ТСН. 

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Рішення НБУ спрямовані на запобігання відтоку капіталу та на захист міжнародних резервів нашої країни.

Наразі для розрахунків в іноземній валюті бізнесу доводиться використовувати наявну валюту, а потім, якщо потрібно, купувати її на українському валютному ринку України. Також підприємства здійснюють валютні операції на умовах "своп" з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо в рамках першої частини угоди банк купує у клієнта іноземну валюту.

"Щоб відповідні операції не були використані для обходу чинних валютних обмежень, центральний банк уточнив умови купівлі валюти підприємствами. Так, від 21 лютого під час купівлі валюти бізнесом українські банки враховуватимуть не тільки кошти в іноземній валюті, що розміщені на поточних і депозитних рахунках клієнта, а й інформацію про чинні валютні операції клієнта з банками на умовах "своп", - йдеться в повідомленні.

З цією метою на дату купівлі іноземної валюти юридичні особи повідомлятимуть банку інформацію про продану ними валюту за першою частиною валютних операцій на умовах "своп" (валюта, строк угоди) за незавершеними угодами з банками. Деталі будуть разом із даними про наявні кошти в іноземній валюті на поточних і депозитних рахунках.

Нагадаємо, Національний банк України пропонує змінити правила розкриття банківської таємниці, що стосуватиметься зокрема і платіжних карток.

Оценка материала:

5.00 / 1
Нацбанк посилив правила купівлі валюти: що тепер змінилося 5.00 5 1
Бізнес / Фінанси та банки
23.02.2024 593
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»