НОВИНИ ДНЯ: Україна зможе бити за лінією фронту: Норвегія обіцяє значну кількість F-16 із найновішим озброєнням  "Два місяці будуть найважчими": експерт про сценарії війни, мобілізацію та що планує Путін  Млинці заварні на кефірі: рецепт із секретом  Статус PESEL UKR: які будуть нові правила отримання захисту у Польщі  Зміна тренду: споживчі настрої українців покращилися з початком весни  Чи знищать Кримський міст до середини липня: реакція ВМС на статтю The Sun  Як розтопити вершкове масло: кілька порадвсі новини дня
Бізнес
Економіка
23.02.2024 232

Польська блокада кордону підійме ціни в Україні: що здорожчає і чи буде дефіцит

Українські оператори змушені оминати кордон з Польщею та їхати через Румунію і Угорщину, а це суттєво збільшує вартість кожного рейсу.

f2fe8f96f05a85d3647cbd5bd6d9c966_23.02.24

Блокада кордону польськими протестувальниками невідворотно призведе до зростання в Україні цін на низку товарів для кінцевих споживачів. Усе тому, що оператори змушені шукати альтернативні маршрути постачання продукції, і це збільшує вартість кожного рейсу на 600-1000 євро. Пише ТСН. 

Про це повідомляє "Укрінформ" із посиланням на Асоціацію ритейлерів України.

Через блокаду кордону в Україні здорожчає низка товарів

В Асоціації зазначили, що ситуація з блокадою на кордоні набуває "критичного масштабу", адже загальний час очікування на перетин пунктів пропуску в деяких випадках сягає місяця.

"Це змушує операторів шукати альтернативні маршрути, зокрема через сусідні держави (Угорщину чи Румунію), що призводить до труднощів та подовження терміну доставки на 2-3 дні. А це збільшує вартість кожного рейсу на 600-1000 євро. Невідворотно, це призведе до зростання цін на ряд товарів для кінцевих споживачів", – зазначається в заяві.

Загроза дефіциту товарів в Україні

Там також вказали, що українські виробники стикаються з відсутністю необхідних закордонних компонентів, обладнання чи упаковки. Як наслідок може виникнути дефіцит певних категорій товарів на ринку України, з огляду на важливість цих імпортних елементів.

"Для розуміння: тільки для однієї великої торговельної мережі втрати від зниження обсягу торгівлі можуть сягати приблизно 100 млн грн щотижня", – наголосили в АРУ.

Там зазначили, що особливо критична ситуація складеться для мереж, що імпортують продукти, зокрема овочі, фрукти, рибу, крупи та молочні продукти, якщо вони не зможуть забезпечити належний температурний режим.

Українці відмовляються від польських товарів

Окрім того, у зв’язку з ситуацією на кордоні зросла хвиля відмови українців від польських товарів. Це символічний знак протесту проти дій, які сприймаються як несправедливі.

"Цей емоційний вибір, зроблений споживачами, відображає більше, ніж просто економічне рішення; він виявляє глибоку розчарованість та заклик до поваги та розуміння", – йдеться в заяві АРУ.

Нагадаємо, напередодні директор консалтингової групи "А95" Сергій Куюн повідомив, що у зв’язку з блокуванням поляками кордону та через потребу об'їжджати цю ділянку під час імпорту скрапленого газу це пальне може здорожчати на 3 грн/л.

Оценка материала:

5.00 / 1
Польська блокада кордону підійме ціни в Україні: що здорожчає і чи буде дефіцит 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
23.02.2024 232
Еще материалы раздела «Економіка»