НОВИНИ ДНЯ: Саміт миру у Швейцарії: Портников попередив про "пастку" Китаю для України  Секретар РНБО України назвав умови для перевороту проти Путіна  Україна зможе бити за лінією фронту: Норвегія обіцяє значну кількість F-16 із найновішим озброєнням  Синоптик прогнозує заморозки в Україні: де та коли буде "мінус"  Секретар РНБО відповів на заклик США не бити по НПЗ в Росії  Весна дійшла до піку і повернула на зиму: які сюрпризи готує погода  Зливи з грозами, а у Карпатах до 0 градусів: прогноз погоди на тижденьвсі новини дня
Політика
Світ
24.02.2024 244

Конфіскація російських активів не суперечить міжнародному праву – Bloomberg

Росія пішла на кричуще порушення міжнародного права з часів Другої світової війни.

a415a4d128510539a4853eaf5aeff034_24.02.24

Міжнародні експерти у галузі права надіслали офіційним представникам країн G7 листа, в якому зазначили, що конфіскація заморожених активів РФ не буде суперечити міжнародному праву. Пише ТСН. 

Про це пише видання Bloomberg.

У повідомленні вказується, що після введення санкцій проти РФ було заморожено майже 300 мільярдів доларів. Світовий банк повідомляв, що орієнтовна вартість післявоєнного відновлення та реконструкції України зросла до 486 мільярдів доларів.

З огляду на "кричуще порушення" Росією правового порядку, встановленого після Другої світової війни, міжнародне право дозволяє вжити "законних контрзаходів", щоб переконати країну-порушницю "припинити свою протиправну поведінку", кажуть експерти.

У своєму листі експерти пропонують використовувати конфісковані активи для компенсації збитків, які "виникли безпосередньо в результаті незаконних дій Росії".

Лист підписали експерти з міжнародного права Бельгії, Сполученого Королівства, Німеччини, Нідерландів, США, Франції та Японії.

Видання зазначає, що серед підписантів декан юридичного факультету Єльського університету Гарольд Хонджу Кох, а також адвокат та дипломат Філіп Зеліков з Інституту Гувера.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що країни ЄС побоюються помсти РФ та кібератак після конфіскації її активів.

Крім того, ми раніше інформували, що Україна може отримувати до 15 мільярдів євро щороку від заморожених активів РФ.

Оценка материала:

5.00 / 1
Конфіскація російських активів не суперечить міжнародному праву – Bloomberg 5.00 5 1
Політика / Світ
24.02.2024 244
Еще материалы раздела «Світ»