<
НОВИНИ ДНЯ: Як зробити рол з лаваша: рецепт від фудблогерки  Всесвіт влаштований не зовсім так, як вважав Ейнштейн: сенсаційне дослідження вчених  Липень почнеться з гроз на заході України  Зеленський зробив нову заяву про переговори з Кремлем  Як приготувати гарячі бутерброди на мангалі: поради фудблогера  Синоптики зробили прогноз погоди на липень в Україні та повідомили, чи візьмуть дощі паузу  В Україні анонсували новий механізм повернення цивільних з Росіївсі новини дня
Бізнес
Економіка
25.02.2024 272

У МВФ назвали умови для конфіскації російських активів

Конфіскація російських активів повинна мати тверду правову основу, щоб уникнути потенційних юридичних ризиків та наслідків міжнародної валютної системи.

imf_e15d6ec365775a699169f1ed8bd84488_650x410_25.02.24

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву директора МВФ з комунікацій Джулі Козак на брифінгу у Вашингтоні.

Козак нагадала нещодавню заяву, яку зробила перший заступник директора-розпорядника МВФ Гіта Гопінат, про те, що "рішення про те, що робити із замороженими активами, залишається за країнами, які володіють цими активами, та за дискусіями між цими країнами".

"На наш погляд, важливо, щоб будь-які дії мали достатню правову основу, щоб уникнути потенційних ризиків", - сказала Козак.

За її словами, до них належать ризики судових розглядів, ризики контрзаходів та ризики для міжнародної валютної системи.

Конфіскація активів на користь України

Сполучені Штати, Європейський Союз та інші країни "Великої сімки" роздумують над тим, як найкраще використати заморожені російські активи для підтримки України.

Наприкінці 2023 року США запропонували країнам "Великої сімки" конфіскувати заморожені російські активи у розмірі 300 млрд доларів на користь України. Ініціативу хотіли погодити до 24 лютого 2024 року.

Проте згідно з проектом заяви, "Велика сімка" знову підтвердить, що активи російського центрального банку залишатимуться замороженими доти, доки Москва не погодиться відшкодувати збитки, які вона завдала Україні. Але заява лише відзначить дискусії щодо отримання компенсації від Росії, оскільки країни, як і раніше, розходяться у думках щодо можливості їх використання.

За оцінками Світового банку, економічні втрати України від російського вторгнення становлять 499 млрд доларів.

Оценка материала:

5.00 / 2
У МВФ назвали умови для конфіскації російських активів 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
25.02.2024 272
Еще материалы раздела «Економіка»