НОВИНИ ДНЯ: Атака на генерацію. У чому відмінність ТЕС від ТЕЦ та чому Росія хоче їх знищити  Рада зобов’язала уряд затвердити доплати військовим та внести законопроєкт про ротацію  Лікар назвала найнебезпечніший маринад для шашлику: при готуванні виділяє канцерогени  До +27 градусів: синоптик спрогнозувала частині України літню погоду  Готуємо згущене молоко самостійно: згадуємо справжній смак дитинства  В частину України прийде справжнє літо: що чекати від погоди у п’ятницю  Як у Польщі змінилося ставлення до працівників із України: опитуваннявсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
27.02.2024 224

В Україні змінили правила декретної відпустки: як оформити та коли піти у 2024 році

В Україні тривалість відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами становить 126 днів. З них 70 днів до пологів та 56 днів після.

_likarnya_vagitnist_uzd_frantsiya_gettyimages_151036874_3c3511de3150fbdabc853e32eb4e1920_650x410_27.02.24

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Уряд.

Як оформлювали раніше

Якщо жінка спостерігалася в лікаря під час вагітності, то з початком 30 тижня їй оформлювався медичний висновок про тимчасову непрацездатність за категорією "Вагітність та пологи". З цієї дати жінка мала йти у декретну відпустку.

Лікарняний лист автоматично потрапляв до роботодавця.

Однак якщо ж жінка мала бажання продовжувати працювати, то вона могла це зробити. Але кількість днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами зменшувалася пропорційно до кількості днів, що вона продовжувала працювати.

Також зменшувався і розмір допомоги з вагітністю та пологами, оскільки він обумовлений фактичною тривалістю відпустки.

Як буде зараз?

Уряд прийняв зміни, згідно з якими в Україні жінка після 30 тижня вагітності зможе визначити дату початку відпустки в зв’язку з вагітністю та пологами. При бажанні, якщо розпочати відпустку з 30 тижня вагітності, їй нічого додатково робити не потрібно.

Якщо вона хоче продовжувати працювати і після 30-го тижня то під час першого візиту до лікаря після початку 30 тижня вагітності подає заяву. У відповідь лікар зазначає в ній дату, з якої має бути сформований МВТН.

У випадку, якщо пологи стануться до зазначеної в заяві дати, МВТН буде сформований з дати пологів.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, скільки отримують батьки при народженні дитини та як оформити виплати онлайн.

Також РБК-Україна писало, як оформити свідоцтво про народження дитини онлайн.

Оценка материала:

5.00 / 2
В Україні змінили правила декретної відпустки: як оформити та коли піти у 2024 році 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
27.02.2024 224
Еще материалы раздела «Суспільство»