<
НОВИНИ ДНЯ: Яка кількість населення в Україні буде 2050 року: демографи шокували прогнозом  Наближений до Путіна олігарх виведе частину бізнесу з Росії через вплив санкцій  Новий закон про мобілізацію: хто втратить відстрочку та які зміни для її отримання  Синоптикиня Наталка Діденко попередила про потужні дощі та повідомила, коли потеплішає  Демонтаж колишньої Арки дружби народів: у КМДА заявили про небезпеку  Курс на 40: чому росте долар, від кого це залежить і як довго триватиме  На Україну насувається активний циклон із півдня: яку погоду очікувати 24 квітнявсі новини дня
02.03.2024 203

Яким може бути курс долара на початку березня

На початку березня головні фактори, що формуватимуть кон’юнктуру валютного ринку, лежатимуть переважно в економічній площині. Водночас не виключений і психологічний чинник.

Про це в коментарі РБК-Україна сказав Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку.

Як зазначив банкір, продовжить діяти режим "керованої гнучкості" на міжбанку, від ситуації на якому залежатиме готівковий ринок - в курсоутворенні готівковий ринок базуватиметься саме на курсах міжбанку.

Серед інших економічних факторів, що впливатимуть на ринок, експерт виділив отримання макрофінансової допомоги, пошук ефективного рішення із розблокування експорту на західних кордонах.

"Крім того, ми не виключаємо періодичний вплив емоційного чинника на готівковий ринок, викликаного цілою низкою воєнних, внутрішньополітичних обставин", - сказав він.

За його словами, цей чинник періодично може тиснути на ринок - попит на готівку може зростати, провокуючи головним чином обмінні пункти до різкого збільшення встановлених ними курсів продажу валюти (різниця між курсами купівлі та продажу в обмінниках може бути більшою за 1 грн, що є яскравим свідченням "курсових ігор").

"Проте, як це не раз траплялося протягом останніх кількох місяців, після різкого курсового загострення завжди настає етап ремісії: готівковий курс продажу знижується до курсу купівлі, залишаючись на адекватній відстані в 0,3-0,5 грн", - пояснив банкір.

Лєсовий очікує, що на ринку щоденно відбуватимуться курсові зміни, які за великим рахунком не нестимуть стратегічної загрози різкого та неочікуваного знецінення чи зміцнення гривні: на міжбанку щоденні зміни не перевищуватимуть 0,2 грн, а на готівковому ринку очікуються в межах 0,3-0,5 грн.

Готівковий ринок встановлюватиме курси, спираючись на міжбанк з додаванням комісії фінустанов (відтак ситуація на готівковому ринку буде дзеркальною до міжбанку), сказав він.

Межі допустимих/очікуваних курсових коливань не зміняться, будь-які поточні зміни відбуватимуться в кордонах 38-39,5 грн/долар та 41,5-43 грн/євро на міжбанку та 38-39,9 грн/долар та 41-43 грн/євро на готівковому ринку, прогнозує банкір.

"Таким чином, наступного тижня умови валютного ринку майже не зміняться: навряд чи з’явиться якийсь фактор, що здатен радикально змінити наявні тренди, розвернути їх у протилежний бік. Ринку не загрожує дестабілізація, навіть емоційні прояви матимуть скоріше винятковий, аніж системний характер", - констатував Лєсовий.

Оценка материала:

5.00 / 2
Яким може бути курс долара на початку березня 5.00 5 2
Бізнес / Фінанси та банки
02.03.2024 203
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»