НОВИНИ ДНЯ: Україна зможе бити за лінією фронту: Норвегія обіцяє значну кількість F-16 із найновішим озброєнням  "Два місяці будуть найважчими": експерт про сценарії війни, мобілізацію та що планує Путін  Млинці заварні на кефірі: рецепт із секретом  Статус PESEL UKR: які будуть нові правила отримання захисту у Польщі  Зміна тренду: споживчі настрої українців покращилися з початком весни  Чи знищать Кримський міст до середини липня: реакція ВМС на статтю The Sun  Як розтопити вершкове масло: кілька порадвсі новини дня
Політика
Європа
28.03.2024 636

У Будапешті спалахнули протести з вимогою відставки Орбана через корупційний скандал – подробиці

В Угорщині спалахнули протести – там вимагають відставки Віктора Орбана через корупцію в уряді.

031a96d69c3b6fe2734bd7fb39fa9ba1_28.03.24

У столиці Угорщини – Будапешті –  ввечері 26 березня тисячі людей вийшли на протест з вимогою відставки прем'єр-міністра Віктора Орбана та головного прокурора після оприлюднення аудіозапису зі свідченнями про корупцію в уряді. Пише ТСН. 

Про це пише Reuters.

Протестувальники пройшли маршем від будівлі Генеральної прокуратури до парламенту з вигуками: "У відставку, у відставку!". У деяких з протестувальників були смолоскипи.

Перед протестувальниками виступив Петер Мадяр – колишній чоловік ексміністерки юстиції Угорщини Юдіт Варги. Він і опублікував аудіозапис.

Мадяр підтвердив наміри створити власну партію, щоб "кинути виклик Орбану" на місцевих виборах і виборах до Європарламенту в червні.

"Угорці дякують вам за те, що ви прийшли сьогодні тисячами…, щоб сказати владі, що з нас досить," – сказав Мадяр.

Деталі скандалу

Скандал в Угорщині спалахнув через оприлюднення аудіозапису з голосом колишньої міністерки юстиції Юдіт Варги, на якому вона нібито підтверджує змову угорських урядовців для приховування корупції.

Петер Мадяр – колишній чоловік Юдіт Варги – опублікував запис у Facebook і YouTube. Він також передав запис до прокуратури в Будапешті, щоб його використали як доказ.

Натомість Варга звинуватила Мадяра в домашньому насильстві під час їхнього шлюбу та стверджувала, що заяви були зроблені під тиском.

"Я сказала те, що він хотів почути, щоб якомога швидше втекти. В такій ситуації будь-яка людина може сказати те, що вона не має на увазі в стані страху", – заявила вона.

Юдіт Варга на записі докладно описала спробу помічників голови кабінету Орбана прибрати певні частини документів у справі про хабарництво. Вона в деталях описує, як інші чиновники домоглися видалення доказів з протоколів суду, щоб приховати свою роль у корупційних бізнес-операціях.

У центрі справи – колишній державний секретар міністерства юстиції Пал Волнер, якого 2022 року звинуватили в отриманні хабарів від колишнього голови Служби судових виконавців Дьордя Шадла. Обидва не визнали себе винними. Прокурори вимагають для них тюремного ув'язнення.

У заяві прокурорів йдеться, що вони проаналізують запис, який, за словами Мадяра, він зробив у січні 2023 року, а також зберуть додаткові докази.

"Юридично та фізично неможливо знищити і втрутитися в документи обвинувачення", – йдеться в заяві.

У четвер прокурори мали провести пресконференцію.

Речник уряду Угорщини Золтан Ковач відмовився відповідати на запитання Reuters щодо змісту запису, прокоментувавши: "Багато шуму ні з чого".

Нагадаємо, Орбан назвав Євросоюз "імперськими окупантами", а країни Заходу "джерелом безкультур'я і руйнування".

Оценка материала:

5.00 / 2
У Будапешті спалахнули протести з вимогою відставки Орбана через корупційний скандал – подробиці 5.00 5 2
Політика / Європа
28.03.2024 636
Еще материалы раздела «Європа»