<
НОВИНИ ДНЯ: Сім країн НАТО постачатимуть Україні техніку та ракети до ППО в рамках німецької ініціативи  Потепління до +28 і місцями дощі: прогноз погоди в Україні на 22 травня  Перемога Путіна – невигідна: Портников розповів про плани Китаю щодо війни в Україні  Мобілізація в Україні. З 18 липня повістки почнуть розсилати поштою  Годжес назвав можливі цілі військ НАТО в Україні  Як приготувати пухкі булочки на сковороді: найкращий рецепт за 5 хвилин без духовки  Саміт миру у Швейцарії: Зеленський назвав три важливі пункти, які мають узгодити країнивсі новини дня
30.03.2024 264

Чого очікувати від курсу долара у квітні

Отримання Україною наприкінці березня траншів від ЄС, МВФ та Світового банку вплине на валютний ринок. Сплески курсів матимуть тимчасовий характер.

Про це в коментарі РБК-Україна сказав начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий.

"Після розв’язання нагальних проблем, пов’язаних з отриманням макрофінансової допомоги, можна сказати, що джерело потенційної напруги на валютному ринку майже зникло", - сказав він.

За його словами, стратегічно макрофін - це покриття вагомої частини видатків держбюджету, а відтак можливість розвивати економіку країни в надскладних воєнних умовах.

Крім того, це зняття певної суспільної напруги, викликаної побоюванням щодо міцності гривні та ситуації на валютному ринку загалом. "Іншими словами: макрофін непрямо впливає й на рівень попиту на ринку, тому будь-яке надмірне його зростання наразі є малоймовірним", - додав Лєсовий.

"Саме завдяки отримуваним траншам макрофіну регулятор поводитиметься на ринку вільніше, а відтак слід очікувати наступні кроки до лібералізації валютного ринку. Варто також сказати, що у квітні можна очікувати продовження тенденції до об’єднання валютних курсів: саме наприкінці березня коридори курсів міжбанку і готівкового ринку стали майже однаковими. Така тактика Нацбанку збігається із задекларованим вектором на зменшення міжкурсової різниці", - зазначив експерт.

Серед інших факторів, що формуватимуть валютний ринок у квітні, Лєсовий назвав стратегію НБУ, спрямовану з одного боку на подальшу (але поступову) лібералізацію ринку, а з іншого - на корекцію попиту і пропозиції шляхом валютних інтервенцій. Залежно від рівня попиту обсяг інтервенцій може, як зростати, так і знижуватись задля встановлення балансу між попитом і пропозицією. Тобто дії НБУ можуть мати більшу свободу, а обсяги валютних вливань залежатимуть від стану попиту.

Як зазначив банкір, наступного місяця, як і з початку року, готівковий ринок в курсоутворенні орієнтуватиметься на показники міжбанку з додаванням незначної комісії. Проте ключовим все ж таки стане рівень попиту на готівку: чим він більший, тим більшим буде курс продажу готівки.

Загалом валютні коридори у квітні будуть такими: 39-40 грн/долар та 42-43,5 грн/євро (міжбанк), 39-40 грн/долар та 41-43,5 грн/євро (готівковий ринок), очікує Лєсовий.

"Таким чином, у квітні ситуація на ринку майже нічим не відрізнятиметься від березня: стан "стабільної мінливості" зі щоденними корекціями курсів не нестиме глобальної загрози для ринку. Квітень також можна вважати стабілізаційним місяцем для ринку валют, адже основні загрози, що могли б негативно позначитися на ринку, майже нівельовані. Рівень попиту на готівковому ринку почасти залежатиме від суспільних настроїв, однак проблем з нестачею валюти немає, тому будь-які можливі сплески матимуть тимчасовий характер", - прогнозує банкір.

Оценка материала:

5.00 / 2
Чого очікувати від курсу долара у квітні 5.00 5 2
Бізнес / Фінанси та банки
30.03.2024 264
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»