НОВИНИ ДНЯ: Три знаки Зодіаку ось-ось вирвуться з негативу й оберуть щастя  Крадене зерно стало "токсичним": в Ізраїлі відмовились розвантажувати російське судно  Де дешевше жити в Європі: українки порівняли ціни в Іспанії, Польщі та Німеччині  Війна в Україні після 9 травня може суттєво змінитися: експерт вказав на загрозливу деталь  Інфляція в Європі б’є рекорди через нафту по 110 доларів, - WSJ  Мадяр буде розслідувати оборудки у приватизації 1988-2000 років в Угорщині  В Україні у вівторок переважно без опадів, вдень до +15°всі новини дня
Політика
Україна
31.03.2024 495

"Священна війна": РПЦ пропонує Кремлю ультранаціоналістичну ідеологію, - ISW

Російська православна церква Московського патріархату (РПЦ МП) об'єднала кілька кремлівських ідеологічних наративів, намагаючись сформувати ширшу націоналістичну ідеологію навколо війни в Україні та експансіоністського майбутнього Росії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що 27-28 березня РПЦ провела Всесвітній російський народний собор у Москві та схвалила ідеологічний і політичний документ.

В ньому РПЦ посилила кремлівську риторику щодо війни Росії в Україні та назвала її екзистенціальною та цивілізаційною "священною війною". Це є суттєвим відхиленням для російської влади, яка досі старанно уникала офіційного формулювання вторгнення Росії в Україну, як будь-яку "війну".

Також РПЦ МП об’єднує попередні паралельні кремлівські наративні зусилля у відносно цілісну ідеологію, зосереджену на національній ідентичності та демографічному відродженні, яка обіцяє росіянам період національного відродження в обмін на соціальні та громадянські обов’язки.

Крім того, РПЦ МП підкреслила, що "відновлення єдності російського народу" через війну в Україні є ключовою умовою виживання та успішного розвитку Росії протягом XXI століття.

Аналітики ISW вважають, що цей заклик до відновлення є повномасштабним знищенням української нації та затягування її в Росію.

Також Російська православна церква має на меті конвертувати етнічних білорусів у російську націю через свою концепцію "доктрини триєдиності", а також масово репатріювати інших "співвітчизників" за кордоном.

"Кремль може вирішити не повністю приєднуватися публічно до запропонованої РПЦ ультранаціоналістичної ідеології, але, скоріш за все, запозичить і використає її для підтримки військових дій в Україні та будь-яких майбутніх актів агресії проти сусідів Росії і Заходу", - йдеться у звіті ISW.

Боротьба з РПЦ МП в Україні

Нагадаємо, всередині грудня 2023 року Україна оголосила в розшук патріарха Російської православної церкви Кирила (Володимира Гундяєва).

Восени минулого року патріарх РПЦ Кирило заявив, що смерть під час виконання військового обов'язку є "жертвою" і нібито "змиває всі гріхи".

Крім того, у грудні минулого року було повідомлено про підозру протоієрею РПЦ із окупованого Криму Дмитру Кроткову. Він "благословляв" терористів на вбивства українців та поставляв ворогу ударні дрони.

Оценка материала:

5.00 / 2
"Священна війна": РПЦ пропонує Кремлю ультранаціоналістичну ідеологію, - ISW 5.00 5 2
Політика / Україна
31.03.2024 495
Еще материалы раздела «Україна»