<
НОВИНИ ДНЯ: Галицькі лазанки з грибами: неймовірно смачна та поживна страва  Коли свято Петра і Павла 2024 року: дата за новим календарем, історія та традиції  Температура вище за норму. Синоптики зробили загальний прогноз на перший місяць літа в Україні  У Міноборони пояснили недоліки застосунку "Резерв+" і дали відповідь на популярні запитання  Смачна страва з Полісся, якій вже понад 200 років: як приготувати бульбовники  Чи буде цього літа аномальна спека: прогноз синоптика  Судан в обмін на зброю може створити військово-морську базу РФ у Червоному морівсі новини дня
Політика
Україна
15.04.2024 378

Коли на ВДНГ приберуть радянську символіку: відповідь гендиректора Експоцентру

У серпні 2023 року із щита найбільшого монумента Європи "Батьківщини-мати" зняли герб СРСР. Замість нього тепер на Київ споглядає український тризуб.

_rbk_88__bdaf06d97ad88d93424ea4c89b70063c_650x410_15.04.24

Проте на деяких будівлях Експоцентру "ВДНГ" досі можна розгледіти серп і молот. 

Генеральний директор ВДНГ Євген Мушкін в інтерв’ю РБК-Україна (проєкт Styler) розповів, коли радянську символіку приберуть з фасадів.

Що буде з радянською символікою на ВДНГ

Євген Мушкін каже, що до повномасштабного вторгнення мав доволі чітку відповідь на це запитання. Однак тепер логіка змінилася.

"Ми у 2016 році звернулися до Інституту національної пам’яті з питанням, що робити з радянською символікою. Отримали відповідь, що Експоцентр України підпадає під винятки, які передбачені законом. Є місця, де відбувається меморіалізація історії", - розповідає він.

Очільник Експоцентру додає, що під час комуністичного режиму ВДНГ створювали як інструмент монументальної пропаганди.

"Вони переосмислювали те, що було створено до них для того, щоб промивати людям мізки. Питання в тому, чи маємо ми залишити десь цю символіку, щоб розповідати історію, аби вона не повторилася", - міркує Євген.

Варто зазначити, що країни Західної Європи створюють музеї монументальної пропаганди, де збирають подібні символи. Наприклад, колишній концтабір Аушвіц залишили як музейний проєкт.

Яка ситуація зі знесенням комуністичних символів зараз

У 2016 році команда ВДНГ започаткувала ініціативу створення музею монументальної пропаганди на їхній території.

"Ми були впевненими, що все це треба залишати як частину музею, який колись з'явиться тут на ВДНГ. Тепер питання, що зараз робити. У 2022 році після повномасштабного вторгнення досвід українців став ще більш травматичний, ніж він був після 2014 року", - каже Мушкін.

Наразі позиція Експоцентру стосовно радянських символів така: відповідь на запитання, чи залишати цю символіку як частину музейного простору майбутнього, який ще не створений, повинна дати експертна спільнота.

"Ми є фактично балансоутримувачем, наша задача - зберігати ВДНГ в тому вигляді, в якому він є до моменту, поки держава у передбачений законом спосіб ухвалить рішення, що саме нам з цим робити", - пояснює таке рішення гендиректор.

Однак додає, що цього року поруч із номерами павільйонів вони планують розмістити QR-коди, які будуть розповідати історію конкретного павільйону. Зокрема й, про те, чому тут радянські символи та чому вони зараз зберігаються.

Нагадаємо, нещодавно у КМДА відповіли, чи знесуть колишню Арку дружби народів.

Окрім цього, раніше стало відомо, що Інститут нацпам'яті визнав Булгакова символом пропаганди російського імперіалізму.

Оценка материала:

5.00 / 3
Коли на ВДНГ приберуть радянську символіку: відповідь гендиректора Експоцентру 5.00 5 3
Політика / Україна
15.04.2024 378
Еще материалы раздела «Україна»